Erdoğan: Belediye başkanları istifasını en yakın sürede verecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, görevden ayrılmaları istenen Ankara, Bursa ve Balıkesir belediye başkanlarıyla ilgili olarak "En kısa sürede istifalarını vereceklerine inanıyorum. Vermezlerse gereği neyse yapılır" dedi.

Kadir Topbaş'ın 13 yıldır sürdürdüğü İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı görevinden ayrılması sonrası aralarında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in de bulunduğu bir dizi ismin adı istifayla anılmaya başlanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari'yi Beştepe'de ağırladı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya Devlet Başkanı Muhammadu Buhari'yla görüştü. Görüşmenin ardından Erdoğan ve Buhari basın açıklaması yaptı. 

Erdoğan'dan istifa sorusuna yanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan belediye başkanlarının istifalarının sorulması üzerine, "Üç belediye başkanımızın istifalarını en kısa zamanda vereceklerine inanıyorum. İlgili arkadaşlarımız görüşmelerini yaptılar ve şu anda da zannediyorum bu istifayı vermenin hazırlığı içindeler. Aksi takdirde gereği neyse yapılacaktır. İlgili kurumlarımız bu konuyla ilgili kararını vermiştir. Bu bir davadır, bu davanın içerisinde yer alan arkadaşlarımız bu davanın nasıl çalıştığını çok iyi bilirler ve gereğini yaparlar" dedi.

 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ