En çok tanınan ama en başarısız bakan

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın performansı araştırıldı. Damat Albayrak en çok tanınan bakan oldu ancak onu başarılı bulanların oranı yüzde 2,1’de kaldı.


PİAR Araştırma Şirketi, Türkiye Geneli Siyasi Gündem Araştırması başlıklı Temmuz ayında yaptığı araştırmada bakanların tanınırlık ve başarısını ölçtü.

Araştırmaya göre, en fazla tanınan bakan yüzde 73,8 ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu. Albayrak’ı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu (yüzde 72,5 ) ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar (yüzde 35,5) takip etti.


En az tanınan bakanlar ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu (yüzde 0,1), Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan (yüzde 0,1) , Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum (yüzde 0,2), Ulaştırma ve Altyapı Mehmet Cahit Turhan (yüzde 0,3) oldu.“BAŞARISIZ” DİYENLERİN ORANI YÜZDE 88

Ankete katılanlar arasında bakanların başarı sıralamasında ise Berat Albayrak sonuncu oldu. Albayrak’ı başarılı bulanların oranı yüzde 2,1’de kaldı, başarısız diyenlerin oranı 88,2 oldu. Albayrak’tan sonra başarısız bulunan bakanların oranları şu şekilde: Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli (yüzde 82,1), Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu (yüzde 75,2), Adalet Bakanı Abdülhamit Gül (72,3).

Başarılı bulunan bakanlar ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu (yüzde 45,2), Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar (yüzde 40,1) ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca (yüzde 32,1).
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ