Durmuş Yılmaz: Kanal İstanbul’u yapmaya kalkmak ‘belamı arıyorum’ demektir

Türkiye’nin koronavirüs kriziyle karşı karşıya kaldığı süreçte ‘Kanal İstanbul’ projesinin ihalesinin yapılmasına Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz tepki gösterdi.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun gündeme getirdiği ve tepki gösterdiği ‘Kanal İstanbul’ ihalesine bir tepkide Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz’dan geldi. Sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Yılmaz, “Koronavirüs nedeniyle arz ve talebin çöktüğü ve birçok kesimin destek verdiği “açıktan para basılarak” çıkış yolu aranan bir ekonomide “Kanal İstanbul”u yapmaya kalkmak “belamı arıyorum” demektir. Buyurun yapın.” dedi.

Diğer taraftan İBB Başkanı İmamoğlu’nun tepki gösterdiği ihale ile ilgili Ulaştırma Bakanlığı’ndan açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti, salgın ile mücadele ederken üretim ve yatırımları da yapabilecek güçtedir” ifadeleri kullanıldı. İmamoğlu, “İnanılır gibi değil; ama millet can derdindeyken, birilerinin bugün Kanal İstanbul derdinde olması akıl alır gibi değil” demişti.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ