DSP'den Erdoğan’a ‘Hikmetyar’lı’ cevap!

"Yere diz çökmüş Tayyip Erdoğan görülüyor”
Eski başbakan Bülent Ecevit’e eski ABD başkanı Bill Clinton’la fotoğrafı üzerinden yüklenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a, Demokratik Sol Parti’den ‘Hikmetyar’lı’ yanıt geldi.

Erdoğan, önceki gün CHP’ye yüklenirken, “Bunların geçmişinde lider poposunu trabzana dayıyor… Bunlar karşısında el pençe divan duruyor. Artık el pençe divan duran o eski Türkiye yok!” demişti.

Eski adalet bakanı ve DSP genel başkan yardımcısı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk, yazılı bir açıklama yaparak söz konusu fotoğrafın Ecevit ile Clinton arasındaki samimi sohbeti belgelediğini savunup, “Bu fotoğrafın neresinde ‘el pençe divan duruşu’ vardır?” diye sordu.Türk, “Bir karşılaştırma yapmak için bugüne bakalım” diyerek şöyle devam etti: “Afganistan’da İslâmi gruplardan biri olan Hizb-i İslâmî lideri Gulbeddin Hikmetyar, 1985 yılında bir kahraman olarak Türkiye’ye davet edilmişti. 29 Kasım 1985 günü İstanbul’da çekilen bir fotoğrafta ortada Hikmetyar bir koltukta oturmuş, sol yanında Tayyip Erdoğan yere diz çökmüş olarak görülüyor.” 
Erdoğan, o dönem Refah Partisi’nin İstanbul il başkanıydı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ