Diyanet, tarikat ve tekkeler İstanbul seçimi için devrede!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine sayılı günler kala Diyanet, tarikat ve tekkeler harekete geçti.


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ,  Yenikapı’da 300 binin üzerinde vatandaş ile birlikte açık havada teravih namazı kılacağını açıkladı. İstanbul seçimlerinin kaybeden adayı Binali Yıldırım, Fatih’te bulunan İsmailağa cemaatini ziyaret ederek destek istedi.  Fotoğraflar İsmailağa Camii hesabından paylaşıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, başkanlık binasında dün basın mensupları için bir iftar yemeği verdi.


Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar yemeğinin ardından konuşan Erbaş, dünyanın farklı coğrafyalarında ihtiyaç sahiplerine 100 bini aşkın gıda paketi ulaştırdıklarını, 200 bin kişiye iftar verdiklerini, yurt içinde 40 bin adet alışveriş kartı dağıttıklarını, yurt içinde 5 bin yurt dışında 11 bin çocuğuna bayramlık kıyafet yardımı yaptıklarını anlattı.

Toplamda 22 milyon liranın üzerinde yardım yaptıklarını açıklayan Erbaş, şunları söyledi:

“Bu çalışmalarımız artarak devam edecektir. Milletimizin yardım elini, büyük bir sorumluluk, hassasiyet ve şeffaflıkla, yurt içi ve yurt dışında ihtiyacı olan kardeşlerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Buna ihtiyacımız var. Muhtacın yardım almaya ihtiyacı olduğu gibi, imkânı olanın, zenginin de yardım etmeye ihtiyacı var. Çünkü yardımlaşmak hepimize iyi gelecek. Hepimize iyilik getirecektir.

İnşallah 1 Haziran Cumartesi akşamı İstanbul Yenikapı’da 300 binin üzerinde vatandaşımızla açık havada teravih namazı kılarak bu yılın Ramazan ayını taçlandırmış olacağız. İstanbul’un fethinin 566’ını yıldönümü münasebetiyle Yenikapı’da İstanbullu kardeşlerimizle birlikte Enderun usulü teravih namazı kılacağız. Buradan bu faaliyetimizi de duyurmuş olayım.

Şimdiden Kadir gecenizi ve Ramazan bayramınızı tebrik ediyor, bu mübarek zamanların, sizlere, ailelerinize, milletimize ve tüm Müslümanlara huzur ve esenlik getirmesini cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.”İstanbul seçimlerinin kaybeden adayı Binali Yıldırım, Mehdi Eker ile birlikte Fatih’te bulunan İsmailağa cemaatini ziyaret ederek destek istedi.  Cüppeli Ahmet ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihalelerini alan damadı Esat Palazoğlu  da bu cemaatten.Dönemim Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan da 2014 yılında İsmailağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nu ziyaret etmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ