Demirtaş’tan HDP yürüyüşü için çağrı: Hiçbir provokatöre prim vermeyin

Eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, HDP’nin Edirne ve Hakkari’den başlatacağı yürüyüşle ilgili provokasyon uyarısı yaptı.


“HDP tüm Türkiye için yollarda olacak. Hiçbir provokatöre asla prim vermeyin. İnanıyorum ki, huzur içinde başlayıp huzur içinde sona erecek” dedi.

Edirne Cezaevinde tutuklu Demirtaş’ın sosyal medya hesabından HDP’nin Edirne ve Hakkari’den Ankara’ya yapacağı ‘Demokrasi Yürüyüşü ile ilgili mesajlar paylaşıldı.


Demirtaş, mesajında provokasyonlara prim verilmemesini istedi. Demirtaş, “Bu etkinlik başlarken, benim de herkesten özel bir ricam var: HDP’li olmasanız bile, barış ve kardeşlik için yollara çıkan arkadaşlarımdan desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin lütfen” dedi. Sosyal medya hesabından Demirtaş ve Abdullah Zeydan’ın cezaevi avlusunda yürürken çekilmiş fotoğrafları paylaşıldı.

Demirtaş’ın mesajları şöyle:

“1- Herkese merhabalar. HDP, Edirne ile Hakkari’yi demokrasiye ve barışa olan inanç etrafında Ankara’da buluşturmak için yola çıkıyor.

2- Zorlu ve sıkıntılı bir süreçteyiz. Ancak tüm zorlukları, 82 milyon el ele vererek aşabileceğimizi de biliyorum. İşte HDP’nin bu etkinliği, 82 milyon olarak el ele verme çağrısıdır. Bu açıdan, hiç kimse bu etkinliği kutuplaştırma ve gerginlik malzemesi yapmamalıdır.

3- Bu etkinlik başlarken, benim de herkesten özel bir ricam var: HDP’li olmasanız bile, barış ve kardeşlik için yollara çıkan arkadaşlarımdan desteğinizi ve dualarınızı eksik etmeyin lütfen.

4- Unutmayalım ki, HDP tüm Türkiye için yollarda olacak. Kışkırtma ve gerilim derdinde olan hiçbir provokatöre asla prim vermeyin. İnanıyorum ki, bu etkinlik huzur içerisinde başlayıp huzur içerisinde sona erecek.

5- Tüm arkadaşlarımın yolu açık olsun. Türkiye’nin önü açık olsun. Barışın yolu açık olsun. Edirne’den Hakkari’ye, tüm kardeşlerime yürek dolusu selam olsun.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ