‘Demirtaş PKK’yı kınadı’ diyecek kadar fitneye fişeklik yapıyorlar’

Garê operasyonunun ardından iktidar ve muhalefetle ilgili karşılıklı açıklamaların ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir kez daha konuştu.
Sosyal medyada konuyla ilgili yeni açıklamalar yapan Bahçeli, “Sorumlu arıyorlar. Ya devleti ya da cumhurbaşkanımızı suçluyorlar. Terörist Demirtaş’ın şifreli mesajlarla ve dolaylı anlatımlarla devleti suçlamasına çıt çıkarmıyorlar. Bilakis ‘Bak gördünüz mü, PKK’yı kınadı’ diyebilecek kadar fitneye fişeklik yapıyorlar” ifadelerini kullandı. Bahçeli’nin açıklamalarında öne çıkanlar şöyle oldu:


KILIÇDAROĞLU’NA: PKK’NIN REKLAMINI YAPMAMAK İÇİN ANMAMIŞ

“CHP Genel Başkanı, PKK’nın reklamını yapmamak için adını anmamış! Bu garip ve garabet beyana kanacak çocuk, gülecek karga bile bulunamaz. Kılıçdaroğlu, PKK’nın yayın organları tarafından hazırlanmış sözde haber jeneriklerinde bırakınız reklamı, yıldız gibi parlıyor.

‘CHP, GARA’DA YAKALANDI’  

CHP Gara’da yakalandı! HDP zaten oradaydı. İP ise çevresinde gıyaben keşif yapıyordu. PKK’yı lanetlemek yerine Türkiye’yi isnat eden, hükümete fatura çıkaran menhus siyasi partilerin fitnenin beşinci kolu oldukları abartı veya afaki bir tespit değil, isabetli bir teşhistir. Anlaşılan HDP, CHP’ye yuva yapmış, PKK’nın kanlı demirbaş listesine kaydetmiştir. İP de uydulaşmış, HDP-PKK yörüngesinde dönüp durmaya başlamıştır. Kaldı ki ülkesine ve milletine bu kadar yabancılaşan partilerin durumu başkaca izah ve ifade edilemez.

‘BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ’NDE FİTNE SAHNE ALDI’ 

Cenab-ı Allah buyuruyor ki: “Fitne çıkartmak, adam öldürmekten daha kötüdür.” Nitekim dinimize göre fitne haramdır. Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed inananlara şöyle seslenmektedir: “Fitne uykudadır. Uyandırana Allah lanet etsin.” Hüküm açıktır, fitne ayak altındadır. Boğaziçi Üniversitesi’nde fitne sahne aldı. Zillet partileriyle terör elebaşları bu fitneyi körükledi. Türkiye’nin önü kesilmek istendi. Gençlerimiz öğrenci görünümlü teröristlerce istismar edildi. Huzurumuz kaçsın, birliğimiz kırılsın diye beklediler. Ve boşa beklediler!”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ