Davutoğlu: AKP’ye karşı geldim ama size pek göstermedim!

Eski başbakanlardan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu gençlerle yaptığı söyleşide, kesinlikle statükocu olmadığını savundu. Zaman zaman AKP’ye de karşı koyduğunu söyledi.
Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Onedio.com’da gençlerle söyleşi yaptı. AKP Genel Başkanlığı ve Başbakanlık görevinden ayrılırken “rahatlık hissettiğini” söyleyen Davutoğlu, “AKP’ye karşı koydum ama size pek göstermedim” dedi.

Davutoğlu, gençlerden gelen “Siz de muhafazakar bir gençlik yetiştirme gayretinde misiniz?” sorusuna ‘Hayır’ diyerek cevap verdi. ‘İlkeli ve duruş sahibi bir gençlik yetiştirme gayretindeyim’ diyen Davutoğlu, “Başkan olursanız KYK borçlarını siler misiniz?” sorusunu da cevap verdi.

KYK BORÇLARI SİLİNMELİ


Öğrencilerin kendini, sadece halkına ve topluma borçlu hissetmesi gerektiğini vurgulayan Davutoğlu, “Başka borçların hepsi silinmelidir” dedi.

Davutoğlu gençlerden gelen “Devrimci misiniz?” sorusuna da ilginç bir yanıt verdi. Davutoğlu verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı, “Hayat dinamiktir, ‘devrimciyim’ diyebilirim Kesinlikle stakükocu değilim. Tabi Maocu olmamak şartıyla.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ