Çavuşoğlu’ndan pes dedirten sözler: Seçim olsa da iktidarın size verilmeyeceğini biliyorsunuz

TBMM’de bütçe görüşmeleri sırasında İyi Partili Ahmet Erozan’ın “Bütçeyi iktisatlı kullanın. Yılın ikinci yarısı alacağız” sözlerine cevap veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Seçim olsa da iktidar size verilmeyeceğini biliyorsunuz” dedi.


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TBMM Genel Kurul’unda bakanlığının bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada kullandığı ifadeler dikkat çekti.

Çavuşoğlu, İYİ Parti Milletvekili Ahmet Erozan’ın “Bütçeyi iktisatlı kullanın. Yılın ikinci yarısı alacağız” sözlerine cevap verdi.


‘BIDEN’DAN MI UMUT BEKLİYORSUNUZ?’

Çavuşoğlu, “Hayrola, ne oluyor? Siz de mi Biden’dan umut bekliyorsunuz yoksa? Ülkede seçim yok. Seçim olsa da iktidarın size verilmeyeceğini biliyorsunuz. Yoksa darbe beklentiniz mi var nereden devralacaksınız, kimden devralacaksınız?” ifadelerini kullandı.

“NATO’DAN ÇIKMAYIZ, ONLAR ÇIKSIN”

Bakan Çavuşoğlu, yaptığı açıklamada, “Bazı NATO müttefiklerimiz diyor ki Türkiye’yi çıkaralım. Neden çıkayım, bizim gücümüzden rahatsız olanlar varsa onlar çıksın. Akdeniz’deki hak ve menfaatlerimizden yaptırım gelecek diye vazgeçmemiz söz konusu olamaz. AB çifte standart uyguluyor. Bunlar var diye Avrupa ile bağlarımızı koparmak gerçekçi mi? Sorunları aşarak ilişkileri geliştirmek istiyoruz” dedi.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ