Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma açıldı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanması iddiasıyla ilgili CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında soruşturma açıldı.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un evinin fotoğraflanması iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturmanın genişletildiği öğrenildi.


İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Altun’un evinin fotoğraflarını çekerken koruma polisleri tarafından tespit edilen CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş hakkında “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Özçağdaş, konuyla ilgili şunları söylemişti: 

"Ben partinin ilçe başkanıyım, Meclis grup başkanıyım. Yeni bir kaçak yapılaşma var mı diye bakmaya gittim oraya.  Memurlara, 'İyi nöbetler, Ben CHP Üsküdar İlçe Başkanıyım. Arkadaşlarım ilçe yöneticisi, inşaat var mı diye bakmaya geldim' dedim.  Kendi arabamla gittim, eve bakmadım, evin nerede olduğunu bile bilmiyorum. O boş araziye baktık. İl Başkanımızı arayıp herhangi faaliyetin olmadığını belirttim.  Arazinin fotoğrafını çektim, evden bahsetmiyorum, boş bir alan. Memurlara ilçe yöneticisi arkadaşlarımın daha sonra gelip bakabileceği bilgisini verdim." 

Soruşturmanın genişletilerek sürdürüldüğü, elde edilecek delilere göre yeniden değerlendirileceği kaydedildi. 

Yaşanan gelişmenin ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Kaftancıoğlu, Özçağdaş’a partisinin talimat verdiğini söyledi.

Bunun üzerine Altun’un avukatı Kaftancıoğlu hakkında “Suçu ve suçluyu övme, suça teşvik” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunu değerlendiren İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Kaftancıoğlu hakkında aynı gerekçeler ile soruşturma başlattı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ