Böke'den, 'ABD Büyükelçisi' açıklaması

CHP PM Üyesi Selin Sayek Böke, 'havuz medyası'nda kendisi hakkında çıkan iddialara yanıt verdi.
CHP'de parti sözcülüğü ve genel başkan yardımcılığından istifa ederek tartışmaların odağına yerleşen Selin Sayek Böke, 'havuz medyası'nda kendisi hakkında çıkan iddiaları yalanladı.

'Söz konusu 'haber' açık bir yalan, havuz medyasının demokrasi mücadelesini boğmaya çalışan alışılmış çamurlarından biridir' diyen Böke'nin kişisel twitter hesabından yaptığı açıklama şöyle:

1)Havuz medyasının gayrimeşru referandumun meşrulaştırılmasına milyonlardan gelen itirazın siyasete taşınmasından rahatsız olduğu görülüyor.


2)Bugün bir kez daha çamurla siyaseti kirleten bir yalan ortaya atıldı. ABD Büyükelçisi ile görüşerek istifa ettiğim iddia edildi.

3) Söz konusu 'haber' açık bir yalan, havuz medyasının demokrasi mücadelesini boğmaya çalışan alışılmış çamurlarından biridir.

4)Benim yönetimden ayrılışım;siyasi ilke ve itiraz ışığında aldığım bir karardır. Mesele izlenen siyasete dair bir görüş ayrılığı meselesidir.

5) Gayrimeşru olanı meşrulaştırmayı redde,demokrasi için, rahatsız olanlara rağmen, partimde milyonlarla birlikte mücadeleye devam.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ