Beşiktaş'ta Karius'tan sonra Gökhan Töre: Dokuz aydır maaş alamıyorum

Süper Lig'in yıldız kulüplerinden Beşiktaş'ta futbolculara maaşlarının ödenmediği açıklamalarına bir yenisi eklendi.
Performansı hayal kırıklığı olan Alman kaleci Loris Karius maaşını alamadığı gerekçesiyle FIFA'ya başvururken, bu kez de uzun süredir kadro dışı bırakılan ve takımdan ayrı çalışan Gökhan Töre, dokuz aydır parasını alamadığını duyurdu.

Töre, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda hem kadro dışı bırakılması hem de parasını alamadığı yönündeki iddiaları gündeme getirdi.

Beşiktaş, kiralık sözleşmesi 2020'de biten 25 yaşındaki eldiveni daha erken gönderebilmek için Liverpool'la masaya oturmayı planlarken, kadro dışı kalma sebebiyle ilgili siyah-beyazlı yönetimden herhangi bir açıklama alamadığını belirten Töre, şu paylaşımda bulundu:


"Kadro dışı kalacağımı yarı transfer sezonunun bitmesinden iki gün önce öğrendim. Sebebini sormama rağmen cevap alamadığımı sizinle paylaşmıştım. İki gün içerisinde profesyonel bir transfer gerçekleştirmenin mümkün dahi olamayacağını tahmin edersiniz."

Beşiktaş'ın yapması gereken ödemeleri yapmadığını ifade eden Töre, "9 aydır maaşımı alamadım. Ve yine tekrarlıyorum affedilmeyi bekleyecek hiçbir şey yapmadım. Bu suçlamanın sadece arkasına saklanılacak bir algı oluşturma çabası olduğu kanısındayım. ‘Hem maddi sıkıntılar var diyorsunuz hem para vereceksiniz hem de kiralık vermediniz bir de üstüne oynatmıyorsunuz!' belirsizliğinin muhatabı şahsım değildir. Teşekkür ederim. Saygılarımla…" diye yazdı.

Beşiktaş'ta en son 22 Aralık 2018 tarihinde oynanan Kasımpaşa maçında kadroya alınan ancak forma şansı bulamayan Gökhan Töre, siyah-beyazlı takımının formasını 29 Ekim 2018 tarihinde Vodafone Park'ta oynanan Çaykur Rizespor maçında sırtına geçirdi. 27 yaşındaki futbolcunun Beşiktaş ile olan mukavelesi, 30 Haziran'da sona erecek.

 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ