BBP'de 'evet' itirazı: 'Partinin yüzde 98'i hayır diyor'

BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Hasan Kızıldağ, partinin yüzde 98'inin istişareler sırasında 'hayır' yönünde görüş belirttiğini söyledi. Kızıldağ, 'Evet' açıklamasının Genel Başkan Destici'nin şahsi görüşü olduğunu öne sürdü.
BBP referandumda ‘evet’ diyeceğini açıkladı ilk tepki Kahramanmaraş İl Başkanı’nından geldi. Genel Başkan Mustafa Destici’nin açıkladığı, ‘Evet’ kararının ardından Halk Tv’de yayınlanan “Yazı İşleri” programına katılan BBP Maraş İl Başkanı Hasan Kızıldağ, açıklanan tavrı ‘ihanet’ olarak nitelendirdi. Bütün il başkanlarının kanaatlerini kamuoyu ile paylaşacağını söyleyen Kızıldağ, parti içindeki istişarelerde yüzde 98’lik kesimin ‘Hayır’ dediğini savundu.

Kızıldağ şunları söyledi, “Genel Başkan’ın şahsi açıklamasıdır. Çünkü yaklaşık 45 gündür partimiz bir istişare sürecinden geçmektedir. Partimizin kadın kolları, Alperen Ocakları, Yüksek İstişare Kurulu, Kurucular Kurulu, MKYK’sı, il başkanları toplantıları yapıldı. En son çıkan sonucun toplamı yüzde 98’lik dilimin ‘Hayır’, geriye kalan yüzde 2’lik dilim de ‘Kavganın ortağı olmayalım, sandıkta da ‘Hayır’ verelim, ancak tabanı serbest bırakalım’ düşüncesindeydi. En makul ve makbul açıklama, partinin yüzde 98’lik diliminin dediği ‘Hayır’dı. Kaldı ki bize toplantıda ‘Bu parti tek adam partisi değildir, istişareden çıkan sonucun dışında bir açıklama yapmam’ diyen sayın genel başkan bu düşüncesinin tam tersinde bir açıklama yapmıştır ki, bu da Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını, BBP’ye gönül vermiş insanları ziyadesiyle üzmüştür. Bundan sonra bütün il başkanı arkadaşlarımız, benim gibi bulundukları illerde teşkilatının kanaatini kamuoyuyla paylaşacaktır. Böyle bir vahim durumu asla kabul etmeyiz, böyle bir ihanetin içerisinde de asla olmayız.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ