Bahçeli’nin talimatıyla CHP hakkında terör dosyası hazırlanıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” iddiasıyla suç duyurusunda bulunan MHP, şimdi de CHP milletvekilleriyle ilgili terör dosyası hazırlıyor.


MHP, CHP’nin HDP ve terör örgütü PKK ile ilişkisini ispatlamak için çalışma başlattı. CHP milletvekillerinin terör örgütüne destekleriyle ilgili dosya hazırlamayı sürdüren MHP, yakında dosyayı savcılığa vermesi bekleniyor.

ÖNCE KILIÇDAROĞLU HAKKINDA DOSYA HAZIRLANDI


Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre MHP, öncelikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklamalardan yola çıkarak bir dosya hazırladı. Kılıçdaroğlu hakkında “terör örgütü propagandası yapmak” başta olmak üzere 7 başlık altında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunan MHP, şimdi de CHP’li milletvekillerinin eylemlerini mercek altına alıyor.

CHP-HDP İLİŞKİSİ ELE ALINACAK

MHP, CHP’li Sezgin Tanrıkulu, Veli Ağbaba, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Ali Şeker, Gamze Akkuş İlgezdi’nin de aralarında bulunduğu milletvekillerinin “KCK, PKK ve DHKP-C’li teröristlerin cenazesine katılmaları, terör örgütlerine destek veren açıklamalarda bulunmaları” gibi gerekçelerle “dosya” hazırlanıyor. Dosyada “partinin HDP ilişkisinin de ele alınacağı” kaydediliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ