Bahçeli’den erken seçim cevabı: 2023’te adayımız Erdoğan

MHP Lideri Bahçeli, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına, "Seçimin zamanında yapılmasından yanayız. 2023'te Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır" diye yanıt verdi.


MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısını, “Seçimin zamanında yapılmasından yanayız. 2023’te Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Daha çok söyleyeni değil söyleteni merak ediyorum” diye yanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısını eleştiren Bahçeli, “Seçim isteği sipariş ve hezeyandır. Sen bırak erken seçimi falan da, altının para ettiği bir dönemdeyiz, söz gümüş ise sükut altındır. Biraz sus” dedi.


ERİVAN’A TEHDİT SAVURDU

Partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuşan Bahçeli, Azerbaycan-Ermenistan arasında 27 Eylül’den bu yana süren çatışmalar hakkında, “Çare yoktur, çözüm kalmamıştır, Dağlık Karabağ masada değil, sahada terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır. Dağlık Karabağ kahramanlık ve silah yoluyla Azerbaycan’a geçmelidir. Erivan bir gece ansızın bedel ödeyebilir” dedi.

Bahçeli, “İşgalci ülke, hak ve hukuk tanımayan ülke Ermenistan’dır. Geçen hafta ne dediysem aynı noktadayım. İki ülke arasındaki masa çağrıları, Dağlık Karabağ sorununu kilitlemekten başka bir şey değildir. Konu vatan konusudur, konu bağımsızlık konusudur. Moskova’da kurulan masada çözümsüzlük hali görülmüştür. Dağlık Karabağ’daki 72 saatlik insani ateşkes üzerinde uzlaşmaya varılmıştır. Bize göre bu bir tavizdir. Pamuk ipliğine bağlı ateşkesi ihlal eden Ermenistan’dır” diye konuştu.

TTB’Yİ VE DEMİRTAŞ’I HEDEF ALDI

Bu grup toplantısında da yine Türk Tabipler Birliği’ni (TTB) hedef alan Bahçeli, “TTB Merkez Konseyi’nin hakikatten yana tavrını göreniniz oldu mu? Terörist Demirtaş’ın hakkındaki iddiaları göğsüne asacağı şeref madalyası gibi gören CHP Genel Başkanı’ndan ses çıktı mı? En küçük bir sitem işitildi mi? Kılıçdaroğlu şeref deyince aklına ne geliyor? Demirtaş’la ilgili nazlı nazlı kahvaltı rezervasyonu yapanlar, sorarım sizlere, nasılsınız, iyi misiniz?” diye konuştu.

OSMAN KAVALA SUÇLAMASI

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu için, “Ne oldu da bir an önce seçim diye tutturdu?” diye soran Bahçeli, “Bir televizyon programında bana seslenmiş, ‘Yeter artık de, seçime götür Türkiye’yi’ demiş. Senden ve zihniyetinden hiç hazmetmiyorum. Seçime gidip de ne yapacak, nereye ulaşacaksın? Sana ne vaad ettiler. Osman Kavala’ya yatan sempatinin arkasındaki neden Sorosçuların desteğini mi almak? Seçim isteği sipariş ve hezeyandır” dedi.

MHP’NİN ADAYI ERDOĞAN

Bahçeli, “Bizim görüşümüz açıktır, değişmemiştir. MHP, seçimin zamanında 2023’te yapılmasından yanadır. 2023’te Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyerek, seçimde kime oy vereceklerini açıkladı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ