‘Bahçeli, bütün kontrol elindeyken koltuğunu İzzet Ulvi Yönter’e devredebilir’

Avrasya Araştırma Başkanı ve kamuoyu araştırmacısı Kemal Özkiraz, Bahçeli'nin koltuğunu devretmek için aklındaki ismin İzzet Ulvi Yönter olduğunu iddia etti.


Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin koltuğunu devretme yönünde bir ihtimali değerlendirdiğini iddia etti. Kulislere dayandırdığı bilgiyi paylaşan Özkiraz, Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığı koltuğunu kendi istediği bir kişiye bırakma fikrinin olduğunu öne sürdü.

Halk TV’deki ‘Şirin Payzın ile Sözüm Var’ konuk olan Özkiraz, Bahçeli’nin aklındaki isimin de MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter olduğunu söyledi. Özkiraz, “Kongrede bütün kontrol elindeyken, ittifakı sürdürebilecek, MHP’yi yukarı taşıyabilecek biri tartışılıyor” dedi.


İZZET ULVİ YÖNTER KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Politikası Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. Gazi ve Anadolu üniversitelerinde iktisat doktora çalışmalarına devam ediyor.

Ulaştırma ve Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlıklarına bağlı kuruluşlarda müfettiş olarak çalıştı. 25 ve 26. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyeliği yaptı. MHP Genel Başkan Yardımcısı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ