Arınç’tan trollere: Sözlerimin arkasındayım

Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Bülent Arınç, ezan sonrası okunan salalar için yaptığı yorumların ardından AKP’li troll hesapların sosyal medyada başlattığı istifa mesajlarına tepki gösterdi. “Sözlerimin arkasındayım” dedi.
Arınç, “Hiçbir kurum, makam, unvan bâki değil. İnsanın bunlar için haysiyetini, onurunu, kişiliğini, ilkelerini çiğnemesi zavallılıktır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, eski Anadolu Ajansı Genel Müdürü Kemal Öztürk’ün Youtube programında, ezanlardan sonra okunan salalar için “Bana kalırsa bu bir bid’attir. İnsanları nefret mi ettiriyoruz yoksa insanların dini duygularını daha mı canlı tutuyoruz?” deyince sosyal medyanın gündemine oturmuştu.

BU İNSANLARIN BENİ ANLAMALARINI DA BEKLEMİYORUM


Arınç’ın ifadeleri sonrası sosyal medyada AKP’ye yakın kesimlerce ‘Arınçİstifa’ hashtagi açıldı. Tepkiler üzerine Twitter hesabından açıklama yayınlayan Arınç, sözlerinin arkasında olduğunu belirtip şu ifadeleri kullandı: “Söylediğim sözlerin arkasındayım. Her yerde ve her platformda da savunurum. Bu sözlerimden yola çıkarak, beni F.TÖ’cü, darbe yanlısı, ezandan-salavattan rahatsız olan biri gibi göstermeye çalışan, bu camia için utanç verici yalanlar, iftiralar, hakaretlerle dolu bu kampanyayı nefretle kınıyorum. Bu insanların beni anlamalarını da beklemiyorum. Zira bu kampanyayı yapanların ve sözcülük edenlerin; bir gün ülke, millet, din ya da dava diye bir dertleri olmadığı acı bir şekilde anlaşılacaktır. Hiçbir kurum, hiçbir makam, hiçbir unvan baki değildir. Hepsi gelip geçicidir. İnsanın bunlar için haysiyetini, onurunu, kişiliğini, ilkelerini çiğnemesi zavallılıktır”

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ