Akşener partinin tarihini açıkladı

"Genel merkez binası bulmakta zorlanıyoruz"
Meral Akşener, yeni parti adının henüz belirlenmediğini belirterek, partinin Ekim ayının 15'inde ilan edileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin parti kurullarında karar verilmesi gerektiğinin altını çizen Akşener, "Aday olursam Erdoğan'ı yenebileceğime inanıyorum" diye konuştu.

MHP'den istifa ederek yeni parti kurma girişiminde bulunan Meral Akşener FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu Çalar Saat programına katıldı. 

Akşener yeni partinin ilanı ile ilgili “Yetiştiremeyebiliriz ancak Ekim ayının 15’inde çalışmaları tamamlamayı planlıyoruz” diye konuştu. Akşener parti adının henüz belirlenmediğini de kaydetti.


Genel merkez binası bulmakta zorlandıklarını belirten Akşener “Kraldan çok kralcı insanlar türemiş” dedi. Akşener, genel merkezi kiraya vermek için temasa geçtikleri kişilerin “Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çekindiklerini” savundu.

Geçtiğimiz yıl hakkında başlatılan çirkin kampanyaya da değinen Akşener “Kadınlar beni anlayacaktır. Çok ağırdı. Artık korku duvarını aştım. Artık bunun ucunda ölüm olsa hazırım” dedi.

Referandum sürecinde kendisiyle özdeşleşen “kınalı ele” de değinen Akşener “Bu benim işaretim oldu. Ancak partinin logosu değil” diye konuştu.

"MESELE TEOG DEĞİL..."

Akşener, TEOG'un kaldırılacağına ilişkin eğitimin yaz-boz tahtasına çevirilerek geliştirilemeyeceğini söyledi.

Akşener şöyle devam etti:

Eskiden eğitim sınıfsal geçirgenliği sağlardı. Eğitimin kalitesi yerle bir. Eğer burada imam hatip liselerine öğrenci kaydetmek gibi bir hedef varsa ilgililerle konuşun. Eskiden eğitimde sosyal adalet vardı. Mesele TEOG değil, çalışan çocukların öne çıkabilmesi lazım.

Bir araştırma yapıldı. 18-25 yaş arasındaki gençlerle yapılan bir araştırma. Umutsuzluk sarmış durumda. Benden yaşlı bir dil kullanıyorlar. Kader, nasip... Öğrenciler küçük yaşta hayal kurmayı bırakıyor.

Kadınlar "Bir kuş olup uçmak. Bu ülkeden çekip gitmek istiyorum" diyor.

Erdoğan'a eleştirinin maliyeti var, Atatürk'e yok. Atatürk'e ve annesine hakaret cezasız kaldı.

"KADİR MISIROĞLU'NU BU VASAT ORTAYA ÇIKARDI"

Üzgünüm Cumhuriyet kurulduğunda ihtilaf sahaları oluştu. Bu sahaları cemaatler, siyasal islamcılar kurdu. Rejim değişirken dünyanın her yerinde bu olur. Bu çatışma 10 yıl içinde kapanır gider. Bizde bu olamadı.

Kadir Mısıroğlu'nu bu vasat ortaya çıkardı.

Ben zannederdimki Adalet ve Kalkınma Partisi iktidara geldiğinde nihayet bu barışmanın aracı olması gerekirdi. Malesef bu çatışma arttı.

Laikliği hukukçular konuşmalı diyanet değil. Çok kapsamlı bir parti programı hazırlıyoruz. Yüksek mertebede iş adamları teşkilatlarımıza katılıyor.

"PARTİ İSMİ BELLİ DEĞİL"

Akşener, 'Partinin ismini belirlediniz mi?' sorusuna " Henüz belli değil. Bu hafta içinde belli olacak." cevabını verdi.

2019 CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI

Akşener, '2019'da Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız?' sorusuna "Bunu isteyenler var. Parti kurullarında karar verilirse olur. Aday olursam Erdoğan'ı yenebileceğime inanıyorum" diye cevap verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ