AKP’li Pelin Gündeş Bakır: Türk’üm dedim diye ihraç edildim

15 Kasım’da Suriyelilere ilişkin paylaştığı mesaj nedeniyle AKP’den ihraç edilen eski AKP Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır, “AK Parti, ‘Türk’üm’ dedim diye ‘Suriyeliler vatanlarına dönsün’ dedim diye beni ihraç etti.” ifadelerini kullandı.


AKP’den ihraç edilen Pelin Gündeş Bakır, sosyal medya üzerinden ihracıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakır’ın paylaşımları şöyle: “AK Parti, Türk’üm dedim diye Suriyeliler vatanlarına dönsün dedim diye beni ihraç etti. Bu fikirlerimi ilk defa 2011’de milletvekili seçildiğimde, 2011 ve 2012 yılı Ak Parti Kızılcahamam toplantılarında 1500 kişi önünde elime mikrofon alarak söyledim. Yeni fikirlerim değildir. Ayrıca milletvekilliği yaptığım 2011-2015 yılları arasında televizyon programlarında, çıktığım canlı yayınlarda da hep aynı fikirleri savundum.”

“HAYATINI BİLİME VAKFETMİŞ PROFESÖRÜM”


“Bana neden AKP’den milletvekili oldun diyorlar. 2011’e kadar politize değildim. Siyasi partileri ve hiçbir siyasetçiyi tanımıyordum. İTÜ’de hayatını bilime vakfetmiş bir profesördüm. Vatanıma, milletime daha çok hizmet etmek istediğim için tamamen idealist duygularla siyasete girdim. Hiçbir zaman bir partinin, bir insanın, bir çıkar grubunun, bir lobinin milletvekili olmadım. Ben sadece Büyük Türk Milletinin vekili oldum.”

“ATATÜRK’ÜN DEĞERİNİ İDRAK ETTİM”

“2011’de milletvekili seçildikten sonra çok kısa sürede politize oldum. Atatürk’ün, Türk milliyetçiliğinin değerini 2011’den itibaren her gün artarak idrak ettim. Siyaseti yaparak öğrendim. Ak Parti’de siyaset yapmak benim bugünkü politik düşüncelerimin oluşmasına temel olmuştur.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ