AKP’li Çelik’ten üst üste skandal gaflar

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: “Türkiye DAEŞ’le mücadele eden yegane terör örgütüdür, PKK’yla da diğer terör örgütleriyle de mücadele eden yegane terör örgütüdür” dedi.


 AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçti. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Çelik, Türkiye’nin terörle mücadelesine değinirken skandal bir gafa imza attı.

Çelik konuşması sırasında, “Türkiye DAEŞ ile mücadele eden yegane terör örgütüdür, PKK ile de diğer terör örgütleri ile de mücadele eden yegane terör örgütüdür” ifadelerini kullandı.


Çelik’in skandal ifadeyi art arda 2 kez tekrar etmesi de dikkat çekti.

Gafını fark etmeyerek açıklamasına devam eden Çelik daha sonra uyarıların ardından düzeltme yaptı.

Sosyal medya hesabından Ömer Çelik’in ifadelerinin yer aldığı videoyu paylaşan CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ve CHP Parti Meclisi üyesi Eren Erdem, gafa tepki gösterdi.

CHP’Lİ YAPSAYDI NE OLURDU?

Özkan, “Bu gafı başkası yapsa başına gelmeyen kalmazdı!” derken, Erdem ise Ali Mahir Başarır olayını hatırlatarak: “Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır’ın bir cümlesini maksadının dışına çıkartıp, çarpıtıp günlerce linç ettiniz. Ama biz sizin gibi değiliz, rakibimizin dil sürçmeleriyle ya da sözünü çarpıtarak siyaset yapmayız. Bu dil sürçmesini bir CHP’li yapsa ne olurdu?” diye sordu.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ