AKP'li belediye başkanının torpil iddialarına MEB'den açıklama geldi

Çamlıdere Belediye Başkanı AKP’li Hazım Caner Can’ın Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi Hamdi Selçuk’un öğretmen tayinlerinde torpil yaptığı iddiasına MEB’ten açıklama geldi.

Ankara'nın Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can'ın, AKP İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kardeşini ilçedeki öğretmen atamalarında torpil yaptığı iddiaları nedeniyle eleştirmişti.

TORPİLİN İZİNİ SÜRDÜ


İlçesinde dört öğretmenden ikisinin sınav kazanarak gittiğini, bir tanesinin eş durumundan ayrıldığını ifade eden Can, diğer öğretmenin ise torpille Mamak'a geçtiğini belirtti ve "Eğitim tuz kokmaya başladı" dedi.

"Olmaz arkadaş" diyerek yaşanan durumu eleştiren Can, torpili olan kadın öğretmenin izini sürdüğünü ve o torpilin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un kardeşi Hamdi Selçuk'a uzandığını söyledi.

Can, "Kardeşim, bakanlığı bakan mı yönetecek kardeşin mi yönetecek, yok böyle bir şey" diyerek isyan etti.

MEB'DEN AÇIKLAMA: MESNETSİZ

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamayla AKP’li Can’ın Bakan Ziya Selçuk’un kardeşi Hamdi Selçuk’un tayinlerde torpil yaptığı iddiasını yalanladı. İddia “Mesnetsiz” diye nitelendirilirken, Ercan hakkında hukuki süreç başlatıldığı duyuruldu.

MEB’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Öğretmen görevlendirme süreçleri, ilgili mevzuat çerçevesinde, söz konusu eğitim kurumunun ihtiyaç durumu göz önünde bulundurularak planlanmakta olup Çamlıdere ilçemizdeki öğretmenlerimizin görevlendirme başvuruları da bu koşullar doğrultusunda değerlendirilerek gerçekleştirilmiştir. Öğretmenlerimizin ‘sınav, eş durumu ve sağlık mazereti’ gibi nedenlerle görev yeri değiştirme talepleri yasal hükümlerce güvence altına alınmış haklarıdır. Öğretmenlerimize ve Sayın Bakanımıza yöneltilen mesnetsiz iddialarla ilgili gerekli hukuki süreçler başlatılmıştır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ