AKP’deki son bir yılını anlattı: Çocuklarımın yüzüne utanmadan bakamıyordum!

Eski AKP’li Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP’de son bir yılında vicdanen rahatsız olduğu sürece ilişkin açıklamalarda bulundu.


AKP’den istifa ettikten sonra Ali Babacan’ın kurduğu DEVA Partisi’ne katılan Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, AKP’den ayrılış süreci ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların dayanılmaz boyutlara geldiğini belirten Yeneroğlu, AKP’de olduğu son bir yılda çocuklarının yüzüne utanmadan bakamadığını ifade etti.

“DAYANILMAZ BOYUTA ULAŞTI”


Ali Babacan’ın genel başkanlığını yaptığı DEVA Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, AKP ile siyaset yaptığı döneme ilişkin konuştu. Yaşanan haksızlık ve hukuksuzlukların kendisi için dayanılmaz boyutlara ulaştığını ifade eden Yeneroğlu, AKP’den çocuklarının yüzüne bakabilmek için ayrıldığını söyledi.

“Mesele namazdan sonra dua ettiğinizde kendinizle barışık bir şekilde Allah’a yalvarabiliyor musunuz” diyen Yeneroğlu, “AK Parti’de siyaset yaparken çocuklarınızın yüzüne utanmadan bakamıyor muydunuz?” sorusuna, “Son bir yılda bakamıyordum” diye yanıt verdi.

Gazeteci Adem Özkese’nin Youtube kanalına konuk olan Yeneroğlu, AKP ile yollarını ayırma nedenini anlattı.

“GÖRÜNEN HOŞ ORTAM GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

“2016’dan şunu gördüm bir kere yurt dışında yaşıyorsunuz” sözleriyle bir gurbetçi gözüyle bakışını anlatan Mustafa Yeneroğlu, “İdealleştirerek bakıyorsunuz. Romantik bir bakış açısı var Türkiye’ye. Türkiye’nin gerçekleriyle hemhal değilsiniz. Meseleleri tam olarak bilmiyorsunuz. Ama Türkiye’ye geldikten sonra pratik eleştiriler, dışlanan birçok kesimle görüştüm. Azınlıklarla iletişim kurdum. Ve baktım ki bu insanların önemli bir bölümü hadlerini bilmeleri gereken toplumsal sınıflara bölünmüş. Ve bu adeta genlerine işlemiş. Biz de o gülücükler, o görünen hoş ortam gerçeği yansıtmıyor.” dedi.

“BASIN TAMAMEN ELLERİNDE”

“Şimdi 2016’da bu süreçte baktım ki hukukla alakası olmayan o kadar büyük haksızlıklar yapılabiliyor ki” sözleriyle devam eden Yeneroğlu, “Elbette Sayın Erdoğan’a bunları anlatıyordum. İlk başta anlayışla karşılayabileceğini düşünüyordu. Meselelere kendi açımdan çok naif yaklaşıyordum. Ama zamanla gördüm ki toplumu kutuplaştırmaya matuf ve kendi zihin dünyasında hukuk dışında başka kategoriler var. Ben bunları düşman hukuku diye kelimelendiriyorum. Toplum da bu şekilde liderin bu yönlendirmeleri doğrultusunda, çünkü basın tamamen ellerinde. Kamuoyu nasıl isteniyorsa öyle gösteriyor, diğerleri de korkuyor zaten.” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ