AKP’de huzursuzluk iddiası: Kurucu ekip ve kadrolar kabineden rahatsız

Yeni kabinenin açıklanmasının ardından AKP’nin kurucu kadroları ve teşkilatlarında ‘huzursuzluk’ olduğu belirtiliyor. İddiaya göre temel kaygı ‘kabinedeki bakanların teşkilat içinden yetişmemiş olması’.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinin açıklanmasının ardından AKP’nin kurucu kadroları ve parti teşkilatlarında içten içe bir huzursuzluk olduğu öne sürüldü. İddiaya göre bu kesimlerdeki en büyük kaygı ise kabinedeki bakanların teşkilat içinden yetişmemesi.

Birgün gazetesinden Yaşar Aydın’ın haberine göre; farklı mecralarda ifade edilen tepkiler kadar, kalabalık içinde söylenmeyen şimdilik ‘homurtu’ şeklinde ortaya çıkan bir başka tepki merkezi de var. AKP’yi kuran, uzun süredir siyaset yapan hatta hâlihazırda yöneticilik yapan bir ekip, açıklanan kabineden ve yöntemden ciddi şekilde rahatsız. Birgün’de yer alan habere göre, bu rahatsızlık Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da iletilmiş.


Erdoğan’a iletilen bir başka telkinin de örgüt içi tartışmalara yol açan Süleyman Soylu ve Berat Albayrak’a dair olduğu. AKP’li kaynaklar partinin il-ilçe örgütlerinin deneyimli ve etkili olabileceklerini düşündükleri isimlere rahatsızlıklarını belirterek çözüm konusunda destek istediklerini söylüyor.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ