Adalet Yürüyüşü'nde büyük gün

Maltepe'deki buluşma için dev bir dilekçe hazırlandı..
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanması ardından 15 Haziran’da başlatılan Adalet Yürüyüşü bugün İstanbul Maltepe’de yapılacak büyük Adalet Mitingi’yle taçlanacak. Mitingde dünyanın en büyük dilekçesi yazılacak.

1,5 milyondan fazla yurttaşın katılması beklenen Adalet Mitingi’nin hazırlıkları dün tüm hızıyla devam etti. Maltepe parkında bulunan mitingi alanında yarın yapılması planlanan miting için alana dev bir platform kuruldu. Yapılan konuşmaların geniş bir alandan duyulması için dev bir ses sistemi kuruluyor.

Dev dilekçe


Miting alanında ses sistemi ve canlı yayın hazırlıkları sürerken, dünyanın en büyük dilekçesi olacağı belirtilen dev bir dilekçe hazırlanıyor. Dilekçenin haksız yere hapiste yatan gazeteci ve akademisyenlerle ilgili olduğu belirtildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün saat 17.00’de Dragos Sahil’den tek başına yaklaşık 3 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirerek Maltepe Sahili’nde milyonlarla buluşacak. Mitingin saat 18:00 sırasında başlaması bekleniyor. Alana girişler ise saat 15:00’ten itibaren başlayacak.

Alanın güvenliği polis tarafından sağlanacak. Yaşanabilecek sorunlara karşı CHP’den 5 bin görevli de alanın çeşitli yerlerinde hazır bulunacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ