Sağlık Bakanı Koca’dan Koronavirüsü açıklaması: İçimizde bu virüsü taşıyan olabilir

Türkiye’nin sınır komşusu İran başta olmak üzere birçok ülkede tespit edilen Koronavirüsü vakası hakkında açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İçimizde bu virüsü taşıyan insanlar da olabilir” uyarısında bulundu.


Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Koronavirüsü, tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Hızla yayılan virüs ile ilgili açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yurtdışına çıkan vatandaşların kalabalık ortama girmemesi konusunda uyarılarda bulundu.

Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından salgın hakkında önemli açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, “Son 5 günde Çin, İtalya, Irak, İran ve Güney Kore gibi virüsün yaygın görüldüğü ülkelere seyahat etmiş olanlar 14 gün boyunca evde kalmalılar” dedi.


Salgının görüldüğü ülkelerdeki insanlarla temas edenler için de aynı tavsiyelerde bulunan Bakan Koca, “Kapımızda bir salgın olduğunu biliyoruz. İçimizde bu virüsü taşıyan insanlar da olabilir. Dün, önceki gün veya 14 gün itibariyle bölgede olup ülkeye giriş yapmış vatandaşımız da var. Bu beş ülke özellikle olmak kaydıyla yurt dışında seyahat etmiş olan kişilerin kalabalık ortamlara girmemelerini ve mümkün mertebe son 14 gün günlerini evde geçirmelerini önemsiyoruz.” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SAĞLIK HABERLERİ