​Tutuklu gazeteci Emre Soncan'dan CHP'ye tepki

Bir yıldan fazla süredir tutuklu bulunan eski Zaman gazetesi muhabiri Emre Soncan, CHP'li vekillere ve Gazeteciler Cemiyeti'ne tepki gösterdi.
15 Temmuz'dan sonra Erdoğan rejimi tarafından tutuklanıp cezaevine gönderilen gazeteci Emre Soncan CHP'li vekillerin ve Gazeteciler Cemiyeti'nin sadece bazı gazetecileri ziyaret ettiğini ve kendi sorunlarını dinlemediğini söyledi.

Soncan, "Uğruna hapis yattığım mesleğim ve bedel ödediğim demokrasi adına bu ilkel ayrımcılıktan utanç duyuyorum." dedi.

Gazeteci Ahmet Dönmez, Emre Soncan'ın mesajını Twitter hesabından paylaşarak Soncan'ın siteminde haklı olduğunu dile getirdi.,


Emre Soncan'ın mesajı şöyle:

"CHP'li vekiller ve Gazeteciler Cemiyeti sık sık Silivri'ye meslektaşlarımızı ziyarete geliyor. Ama belli gazetecilerle görüşüp kendilerine göre belli gazetecileri görmezden geliyorlar. Muhalefet ayrımsız bir şekilde denetim ve gözetim; Cemiyet de ayrımsız bir şekilde dayanışma ve sahip çıkma görevini yerine getirmiyor. Bu mu sizin demokratlığınız, bu mu basın özgürlüğü anlayışınız? Uğruna hapis yattığım mesleğim ve bedel ödediğim demokrasi adına bu ilkel ayrımcılıktan utanç duyuyorum."

Emre Soncan
Tutuklu gazeteci
Silivri Cezaevi
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ