"Ses çıkarmazsak çıkaracak kimse kalmayacak!"

Cumhuriyet Gazetesi eski İcra Kurulu Başkanı ve avukat Akın Atalay, Ankara merkezli 7 ilde gerçekleştirilen 48 avukata yönelik operasyonları ve bu konuya ses çıkarılmamasını eleştirdi.

Atalay sosyal medya hesabı Twitter’dan, “Halkın Hukuk Bürosu avukatları için geldiklerinde sesimizi çıkarmadık; çünkü o bürodan değildik. FETÖ’cü diyerek avukatları aldıklarında yine sessiz kaldık; çünkü FETÖ’cü değildik. Sonra sıra PKK’lı avukatlar diyerek alacakları avukatlara gelecek yine sesimiz çıkmayacak. Sonra mı?” diye yazdı.

İşte o paylaşım;
 

Atalay Tweet’inin altına, Alman İlahiyatçı Martin Niemöller’in Nazi dönemine ait yaptığı yoruma yer verdi: “Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim. Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim. Sonra Yahudiler için geldiler, sesimi çıkarmadım, çünkü Yahudi değildim. Benim için geldiklerinde, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ