Selvi unuttuğu ailesini hatırladı

Bahçeli'ye cevap verirken "sildiği" ailesini hatırladı.
Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisini hedef alan sözlerine sessiz kalmayacağını ve konuyu yargıya taşıyacağını açıkladı. 

Selvi, kendisine "kılıç artığı" diyen Bahçeli'ye şöyle cevap verdi:

"Hatırlatmak isterim ki, Osman dedem bir cepheden diğerine koşmuş, Osmanlı-Rus savaşında esir düşmüş bir vatan evladıdır. Hasan ve Hüseyin dedelerim ise Yemen’de şehit düşmüş, vatana sadece şahadet haberi ulaşmış Oğuz Türklerinin torunuyum. O şeref bana yeter Sayın Bahçeli...    Şerefin ne olduğunu Sayın Bahçeli’den öğrenecek değilim. Ben şerefli bir adamım. Bedeli ne olursa olsun şerefim üzerine kimseye söz söyletmem."


AİLESİYLE GÖRÜŞMÜYOR DEDESİ DEVRİMCİ
Selvi, Bahçeli'ye cevap verirken ailesinin geçmişini sahiplendi ancak normal zamanlarda ailesiyle görüşmediği biliniyor. Geçmişte Odatv'de çıkan haberlerde Selvi'nin Ailesiyle bağlarını Alevi olmaları nedeniyle yıllar önce kopardığı yazılmıştı. 

Abdülkadir Selvi'nin ablası yıllar önce ailesiyle bütün bağlarını koparan Selvi’yi İleri Haber’den Rıfat Doğan’a anlatmıştı. 66 yaşındaki abla Fatma Kaya, “Keşke simit satıp onurlu yaşasaydı… Bu saatten sonra da konuşmak ve yüzüne bakmak istemiyorum. Biz Aleviyiz. Değerlerimize bağlıyız” ifadelerini kullanmıştı.

Kaya, kardeşi Selvi'yi televizyonda gördüğünde televizyonu kapattığını belirterek “Abdülkadir'e sevgimiz saygımız kalmadı. Dedem devrimci bir adamdı. Deniz Gezmiş, Sivas'ta babamın evinde kaldı. Bizim soyumuz bellidir. Böyle bir evde yetişip böyle olunur mu?” demişti.

 
(Selvi'nin ablası)

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ