RTÜK Başkanı Şahin: Erdoğan’ın talimatını emir telakki ederiz

Ülke TV yayınında, komşularına yönelik ‘ölüm listesi’ hazırlığından söz eden Sevda Noyan ile ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan talimat gelmediğini söyleyen RTÜK Başkanı Şahin, “Telkin olmadı ama olursa emir telakki ederiz” dedi.


Esra Elönü’nün programına katılıp “15 Temmuz kursağımızda kaldı” diyen, komşularını tehdit ederek ‘ölüm listesi’ hazırladığını dillendiren Sevda Noyan’ın sözleri sonrası, Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) adım atması yönünde kamuoyu baskısı oluştu. Ancak Kurul’dan ses çıkmadı.

TALİMAT VE TELKİNLERİ BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE DERİZ


RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan konuyla ilgili talimat ve telkin gelmediğini söyledi. Fakat ekledi: Sayın cumhurbaşkanımız tarafından telkin ve talimat olmadı ama olursa devletimizin başıdır, onun talimat ve telkinleri devletimizin bütün organlarını ilgilendirir, emir telakki eder, ‘Başımızın üstünde’ deriz ama o ayrı bir şey.”

BAŞKA TOPLANTIYA KATILDIĞI İÇİN İŞTİRAK ETMEDİM

Noyan’ın sözlerinin değerlendirileceği toplantıya katılmaması eleştirilerine ‘üç ay öncesinde belirlenen ve divan başkanı olduğu bir başka toplantıya gittiği için katılamadığı’ savunmasını yapan RTÜK Başkanı, konunun Kurul gündemine geleceğini belirtti.

ERDOĞAN’A KARŞI YAYINI GÖREV EDİNMİŞ NASIL MÜSAADE EDERİZ

Haber bülteni sunan gazetecilerin Erdoğan hakkında konuşmasını ‘pandemi gündeminde siyasi rant devşirme’ şeklinde yorumlayan Şahin, “6112 sayılı kanuna göre, haber bülteni sunan arkadaşlarımızın yorum yapması mümkün değil. Bir haber sunucusu, sayın cumhurbaşkanımızı hedefine koymuş, her haber bülteninde onun aleyhine yayınlar yapmayı kendisine görev edinmiş halde yayın yapmakta, buna nasıl müsaade edebiliriz. Sadece sayın cumhurbaşkanımız değil, başka bir devlet büyüğümüzle ilgili, başka bir parti lideriyle ilgili böyle bir ihlal olursa da gereğini yapıyoruz” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ