Mahkemeye gerek yok hükmü Erdoğan verdi

Yargının alanındaki konuda Erdoğan, Deniz Yücel hakkındaki kararı açıkladı bile.
TGRT'de perşembe akşamı katıldığı bir programda açıklamalar yapan  Recep Tayyip Erdoğan, Yücel'in Almanya'ya iade edilmesine değindi. Erdoğan, yargının yetkisinde olan "iade" konusunda hükmü kendi verdi ve "Hiçbir surette olmayacak, ben bu makamda olduğum sürece asla" dedi.

Erdoğan, Almanya'nın Türk hükümetinin talep ettiği Türk vatandaşlarını iade etmediğini ifade ederek, "Onlar ne tür muamele yaparlarsa aynı muameleyi bizden görecekler. Onlardan herhangi birisi bizim elimize düşerse, aynı muameleyi görürler" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı ayrıca, "Dedim ki 'Sayın Merkel, önce çıksın yargılansın. Herhangi bir şey yoksa bizim mahkemelerimiz, sizin mahkemelerinizden daha adildir. Bir şey diyemedi o gün. Daha sonra geldi mahkemeye çıktı ve mahkeme tutukladı. Şu anda içerde" dedi.


YİNE AJAN TERÖRİST DEDİ
Erdoğan, henüz iddianamesi bile çıkmamış ve suçlu da bulunmamış olan gazeteci Deniz Yücel'in PKK ile bağlantısı olduğunu söyledi ve "Elimizde görüntüler, her şey var. Bu tam bir ajan terörist" yanıtını tekrarladı.

Gazeteci Deniz Yücel, ifade vermek üzere kendi isteğiyle gittiği savcılık sorgusunda 14 Şubat'ta gözaltına alınmıştı. Yaklaşık iki hafta gözaltında tutulan Yücel 27 Şubat'ta Türkiye'de yaptığı haberlerinde "terör propagandası yapmak ve halkı kin ve düşmanlığı tahrik etmek" suçlamalarıyla tutuklanmıştı.

Deniz Yücel, geçen çarşamba günü cezaevinde kız arkadaşı Dilek Mayatürk ile evlenmişti.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER MEDYA HABERLERİ