Türkiye'deki sözde 'adil' hukukla 4 çocuk daha anne babasız kaldı

Hizmet Hareketi'ne yönelik başlatılan siyasi operasyonlarla yüzlerce çocuk anne-babasız ortada kaldı. Buna son örnek ise Denizli'de 4 çocuğun annesi ve babası Hizmet Hareketi'ne mensup oldukları gerekçesiyle tutuklanması oldu.
Türkiye'de 15 Temmuz Darbe Girşimi sonrasında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler'le (KHK) kapatılan Hizmet Hareketi'ne ait olduğu gerekçesiyle okul, dershane, şirket ve kuruluşlarda çalıştığı gerekçesiyle binlerce insan tutuklanarak cezaevlerine konuldu.

Hükümetin taraflı hukukunun en büyük bedelini ise çocuklar ve kadınlar ödüyor. Bugüne kadar 700'den fazla çocuk tutuklanan anneleriyle birlikte cezaevine girerken tutuklanan binlerce insanın çocukları ise ortada bırakıldı. Denizli'de yaşanan en son olay ise akıllara bir kez daha durgunluk verecek cinsten. Ahmet Kemal ve Emine Elif Genççiftçi çifti hizmet camiasına bağlı oldukları gerekçesiyle aylardır demir parmaklıklar ardında tutuluyor. Genççiftçi ailesinin geride kalan 4 kız çocuklarına ise 61 yaşındaki anneanne bakmaya çalışıyor.

Ahmet Kemal Gençiftçi bundan tam 1 yıl önce ‘Gülen Cemaatine mensup’ olması gerekçe gösterilerek gözaltına alındı. Hakkında, suç unsuru içeren herhangi bir delile rastlanmadı. İktidara muhalif bir düşünceye sahip olması tutuklanması için yeterli oldu. Ahmet bey, gözaltı sürecinden sonra tutuklanarak Ağrı cezaevine gönderildi.


Çok geçmedi.. Evin babasız haline birde annesizlik eklendi.  Emine genççiftçi de eşinin tutuklanmasından 2 ay sonra aynı suçlamalarla  gözaltına alındı. ‘Hizmet hareketine mensupsun öyleyse kelepçeleneceksin..!’  Ve o da eşi gibi tutuklanarak cezaevine konuldu. 10 aydır tutuklu bulunan Emine Hanım henüz mahkemeye çıkarılmadı.

Ahmet Bey ve Emine Hanımın geride kalan; Vildan (1,5), Melek (3), İpek (8) ve Sedef(10) isimlerinde küçük kızlarına ise zor şartlar altında bulunan 61 yaşındaki anneanne bakıyor.

3 kız kardeş okula gidiyor, 1,5 yaşındaki Vildan’ın bu ay kolu kırıldı ve kız kardeşler anne- babalarından uzak kalmaları sebebiyle psikolojik sorunlar yaşıyor. Anneanne Hayriye hanım torunlarıyla ilgileniyor fakat geride kalan 4 küçük çocuğun sağlıkları için annelerine ihtiyaçları var.

Türkiye’de eğer hakiki manada bir ‘Adalet’ten bahsetmek için ise Ahmet Kemal ile Emine Elif Genççiftçi ve aynı durumda olan tüm mağdurların tahliyelerine ihtiyaç var…
(Yeni Hamle)

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ