Ankara TEM’de yine işkence var: Öğretmen Mahmut Dağınık avukatlarını reddetti

Ankara’da yine işkence iddiası. Geçen hafta gözaltına alınan ve gözaltı süresi uzatılan öğretmen Mahmut Dağınık’ın avukatlarını reddettiği ve görüşmek istemediği öğrenildi.
Bold Medya'dan Sevinç Özarslan'ın haberine göre 5 Haziran 2020 Cuma günü Ankara’da gözaltına alınan matematik öğretmeni Mahmut Dağınık’ın (33) Ankara TEM’de işkence gördüğü öğrenildi. Cuma günü ziyarete giden iki özel avukatıyla görüşen Dağınık'ın, Cumartesi günü avukatlarıyla görüşmek istemediği, onları reddettiği öğrenildi.

Adını vermek istemeyen Mahmut Dağınık’ın bir tanıdığının Bold Medya’ya verdiği bilgiye göre Ankara’da geçen hafta cuma günü 37 kişi gözaltına alındı. Aralarında Mahmut Dağınık’ın da bulunduğu kişiler Ankara Terörle Mücadele Şubesine (TEM) götürüldü.

Mahmut Dağınık’ın tanıdığı, “Yanına hemen iki özel avukatı gitti. Memnun kaldı o avukatlardan. Daha sonra tekrar gelmelerini ve görüşmek istediğini söyledi. Ama cumartesi günü avukatlar gidince görüşmek istemedi. Reddetti. Şu anda orada baskı altında olduğunu düşünüyoruz. İşkence yapılıyor olabilir.” dedi.


Gazi Üniversitesinden mezun olan ve gözaltı süresi dün iki gün daha uzatılan Dağınık’ın durumundan endişe ediliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ