3 çocuk annesi kadına emniyette işkence!

Ülke genelinde Hizmet Hareketine yönelik soruşturmalarda “delil oluşturma” amacıyla iftiraya zorlanan ve bu nedenle işkence gören kişilerin sayısı günden güne artıyor.
Yeni bir işkence vakasının da Kahramanmaraş Emniyeti’nde yaşandığı ortaya çıktı. Polis tarafından gözaltına alınan 2’si erkek 1’i kadın olmak üzere 3 kişiye emniyette hem fiziksel hem de psikolojik işkence yapıldığı iddia edildi.

3 Çocuk Annesi ve Hasta Kadına Emniyette Psikolojik İşkence Uygulandı

Kahramanmaraş’ta 6 Mart 2017 günü mesnetsiz iddialarla gözaltına alınan A.M. ve L.B. isimli 2 erkek şüpheli emniyette 8 gün boyunca gözaltında tutuldu. Polis tarafından şahıslara fiziksel işkence yapıldığı ve vücutlarının çeşitli yerlerinde morluklar oluştuğu iddia edildi. 3 çocuk annesi R.O. isimli kadın şüpheliye ise psikolojik işkence yapıldığı, kadına tehdit ve hakaretlerde bulunulduğu öğrenildi.


Bundan yaklaşık 2 ay önce bel fıtığı ameliyatı olan ve tekrar ameliyat olması gerektiği şeklinde raporu bulunan R.O. isimli kadının buna rağmen Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

Psikolojik Baskı Altında Zorla İfadesi Alındı

Ayrıca emniyette R.O.’ya 8 gün boyunca psikolojik baskı ve ağır hakaretin ardından zorla ifadesinin alındığı iddia edildi. R.O.’nun kendi avukatının da gözaltına alındığı bu nedenle R.O.’ya barodan avukat gönderildiği bildirildi. Barodan gelen avukatında R.O.’ya yapılanları görmezden geldiği ve hukuki hiçbir yardımda bulunmadığı ifade edildi.

Konuyla ilgili bilgisine başvurulan uzmanlar işkencenin bir insanlık suçu olduğunu ve zaman aşımına uğramadığını, işkenceci görevlilerin er ya da geç adalet önünde hesap vereceklerini ifade ediyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER İŞKENCE HABERLERİ