Yıldırım: “Kışlaların şehir dışına taşınması 15 Temmuz’un faydalarından”

15 Temmuz’u ‘proje’ olarak tanımlayan Binali Yıldırım, kışlaların şehir dışına taşınmasını değerlendirdi. Bunun 15 Temmuz’un faydalarından biri olduğunu söyledi.Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım dün akşam ATV’nin konuğuydu. Yıldırım adayı olduğu yaklaşan 23 Haziran İstanbul seçimine ilişkin açıklamalar yaptı. İstanbul’dan taşınan kışlalara da değinen Yıldırım, ’15 Temmuz’un faydalarından biri de o’ ifadelerini kullandı.


Yıldırım askeri kışlaların şehir dışına taşınması ile ilgili şöyle konuştu,’15 Temmuz’un faydalarından biri de o. Ondan sonra dedik ki ‘kardeşim bunların ne işi var burada’. Düşman burada değil ki; düşman huduttan gelecek. Sen şehrin göbeğine getir ağır silahları, zırhlı araçları yerleştir. Kime karşı? tehdit nerede? Vatandaş tehdit mi? Çektik oraların hepsini boşalttık Allah’a şükür.’

ALLAH’IN LÜTFU, BİR PROJEYDİ

Binali Yıldırım daha önce Anadolu Ajansında katıldığı bir söyleşide 15 Temmuz’un bir proje olduğunu söylemişti. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Atatürk Havalimanında yaptığı açıklamada darbe girişimini Allah’ın lütfu olarak nitelemişti.

15 TEMMUZ’DA NE OLMUŞTU

15 Temmuz gecesi Türkiye’de askeri bir kalkışma yaşanmış, çıkan olaylarda yaklaşık 250 kişi hayatını kaybetmişti. 15 Temmuz’un ardından olağanüstü hal ilan edilmiş, bu süreçte 500 bin kişiden fazla kişi hakkında soruşturma açılmıştı. Yüz binlerce insan tutuklanmış ve KHK ile darbe ile ilişkisi bulunmayan bir çok asker, polis, memur, akademisyen ve öğretmen işinden ve özgürlüğünden olmuştu. Türkiye’nin yönetimin daha otoriter bir hal aldığı sürece girilmişti.

   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ