Ünlü Profesör Mehmet Çilingiroğlu’dan Bilim Kuruluna el hareketi

Bilim Kurulunun 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için sokağa çıkma yasağını uzatmasını eleştiren Mehmet Çilingiroğlu’nun tepkisini anlatırken yaptığı el hareketi olay oldu.


A Haber’de Hikmet Öztürk’ün sunduğu programa görüntülü bağlanan, California Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlamasının devam etmesini eleştirirdi. Konuşması sırasında sinirlerine hakim olaman Çilingiroğlu’nun, yaptığı el hareketi izleyenleri ve stüdyodakileri şaşkına çevirdi.

65 yaş ve üzeri vatandaşların yasaklar yüzünden toplumdan uzak kaldığını söyleyen Çilingiroğlu, yaşlıların maske ve siperlikle sokağa çıkmalarının sıkıntı doğurmayacağını belirtti.


BIRAKIN ÇIKSIN İNSANLAR

Yasağı uzatan Bilim Kurulu’na tepki gösteren Çilingiroğlu, ”Ya Bilim Kurulu oldun diye illa ki senin her dediğin gümüş tepsiyle yazılmış değil. Maskeyi bak ne demiş? Hacettepe’de ‘Çıkarın çocuklar’ demiş. Neredeyse kulaklarını çekecek. Sonra da kendisi koronavirüs olmuş. Ne biçim Bilim Kurulu bu? Allah akıl vermiş hocam. Kullan diye vermiş Allah aklı. 65 yaşındaki insanlar; benim dayım dışarı çıkamıyor ya! Bankadan parasını alacak çıkamıyor. İlacını alacak çıkamıyor. Yani verdiğiniz kararların bir mantığı olması lazım. Bırakın artık çıksın insanlar” ifadelerini kullandı.

Çilingiroğlu daha önce de Didem Arslan Yılmaz’ın programını terk etmesi ve Ahmet Hakan’ın programında da zeybek oynaması ile dikkat çekmişti.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ