Uçak kazasında ağır yaralanan kazazede tepki videosu çekti: Rezillik!

Sabiha Gökçen Havalimanında, pisten çıkan ve parçalanan Pegasus havayolarına ait uçaktaki yaralı yolculara ambülans bile ayarlanamadı. Bir yolcu video çekti.


İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan 17.05’te kalkan İzmir-İstanbul seferini yapan PC2193 sefer sayılı TC IZK kuyruk tescili, Açelya isimli Boeing B737 800 tipi, Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağı, Saat 18.18’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptı. İniş sırasında uçak, piste tutunamayarak toprak zemine kaydı. Pistten çıkan uçak 3 parçaya ayrıldı.  3 kişi hayatını kaybetti uçaktakiler tahliye edilirken, yaralanan 180 kişi çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralanan iki pilotun durumlarının ise ağır olduğu öğrenildi.

DURUMUMUZ KÖTÜ


Aralarında durumu ağır olanların da bulunduğu yaralılar otobüslerle taşındı. Kanlar içindeki bir uçak yolcusunun sosyal medyada paylaştığı bir videoda duruma isyan etti. Bir saattir olay yerinde olduklarını söyleyen kazazede otobüs içerisindeki ağır yaralıların görüntüsünü de paylaştı. Yaralıların sağlık durumlarının kötü olduğunu söyleyen kazazede, içerisinde bulundukları durumu rezillik olarak niteledi. 

BAKAN: 3 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kazada, 3 kişinin hayatını kaybettiğini ve 3’ü ağır toplam 179 kişinin de yaralandığını açıkladı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ