Türk aileler, İsveç'teki mültecilerle bayramlaştı

İsveç'te yaşayan Türk aileler, Ramazan Bayramı'nda yaşayan mültecilerlerle bayramlaşıp hediyeler verdi.
İsveç'te yaşayan Hizmet Hareketleri üyeleri, Ramazan Bayramı'nda Råneå Kasabasında yaşayan mülteci ailelerine bayramlaşma programı için Rädda Barnen, Hej Främling Derneği ve Råneå kilisesine teklifte bulundu. Her 3 kurumda bunu sıcak karşıladı ve kabul etti. Programda kendilerinin de yardımcı olabileceklerini söyledi.

Rädda Barnen 2 tepsi baklava malzemelerine ve Hej Främling çocuklara hediye sponsorları olacağını, Kilise ise kilisenin bahçesinde programı yapabileceğini söyledi. Programa kasabamızdan toplamda 10 mülteci aile katıldı. Program için 3 tepsi baklava yapılıp çocuklara hediye alındı. Programda çocuklara hediyeler verilip baklavalar yenildi. Program bitiminde Kasabadaki kilise, beldeyi ve kütüphane çalışanlarına, komşularına ve tanıştıkları İsveçli ailelere baklava ikramı yapıldı.

Etkinliğe katılan aillerden biri Yemen, 3 aile Afrika ülkelerinden, 1 aile Suriye, 2 aile Balkanlardan, Irak ve 1 aile Turkiye'den katıldı. Ailelere hediyeler verilip birlikte baklava yenildi. Ayrıca Råneå belediye ve kütüphane çalışanlarına Ramazan Bayramı için baklava dağıtıldı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ