The Times’tan ‘Erdoğan’ yorumu: Ülkesinin yanışını uzaktan seyretti

Yangının en çok etkilediği bölgelerden Marmaris’e giden The Times gazetesinin Türkiye muhabiri Hannah Lucinda Smith imzalı haber, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkesinin yanışını uzaktan seyrediyor” başlığını taşıyor.

The Times gazetesi, "Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkesinin yanışını uzaktan izliyor" başlıklı haberinde iktidarın yangın yönetiminin Erdoğan için büyük bir test olabileceğine dikkat çekti: "Gücü halihazırda zayıflayan Erdoğan için son yaşananlar kendisini kanıtlaması için en büyük test olabilir."

‘THK, 15 TEMMUZ’DAN SONRA DEVRE DIŞI BIRAKILDI’ 


AKP iktidarı tarafından kayyım atanarak işlevsiz hale getirilen Türk Hava Kurumu’nun (THK) uçaklarının kullanılmamasına da değinen Smith, yangınlarla mücadelede uçakların helikopterlere karşı daha etkili olduğunu ancak THK’daki uçakların ve ekiplerin 2016’daki 15 Temmuz darbe girişiminden sonra devre dışı bırakıldığını, yerlerine de Erdoğan’a yakın isimlerin yerleştirildiği kaydedildi.

DİĞER ÜLKELERDEN GÖNDERİLEN UÇAKLAR 

Sözcü‘nün aktardığı The Times’ın haberinde, yangınlara müdahale etmek için Rusya, Ukrayna, Azerbaycan ve İran’dan olmak üzere 16 uçağın gönderildiği, Ankara’nın Avrupa Birliği’nden de üç uçak gönderilme teklifini kabul ettiği ifade edildi.

‘ERDOĞAN, FELAKET BÖLGESİNDE ÇAY FIRLATTI’

Erdoğan’ın felaket bölgesine giderek vatandaşlara çay attığını ifade eden Smith, araştırma şirketi Türkiye Raporu’nun direktörü Can Selcuki’nin görüşlerine de yer verdi. Selcuki yaşanan gelişmelere ilişkin Smith’e yaptığı açıklamada, “Yaşananlar sonrası kamuoyu görüşünün nasıl olacağını konuşmak için çok erken ancak görüntü şu an için korkunç” dedi.

‘ERDOĞAN İÇİN EN BÜYÜK TEST’ 

Ülkenin gidişatından uzun süredir hoşnutsuz olan kesimin artık kızgın olduğunu okuyucularına aktaran Smith, gücü halihazırda zayıflayan Erdoğan için son yaşananların kendisini kanıtlaması için en büyük test olabileceğini söyledi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ