Teklif daha Meclis’ten geçmeden ‘yeni baro’ başvurusu yapıldı: AHAB

TBMM Adalet Komisyonundan geçen 'çoklu baro' teklifi daha Genel Kurul'da yasalaşmadan "Ankara Hak ve Adalet Barosu (AHAB)” ismiyle marka başvurusu yapıldı.


AKP ve MHP milletvekillerinin imzasını taşıyan Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin TBMM Adalet Komisyonu’ndan geçmesinin ardından Ankara Hak ve Adalet Barosu (AHAB) ” ismiyle marka isim başvurusu yapıldı. ‘Çoklu baro’ sistemi getiren teklifin daha Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesine başlanmadı.

CHP Mersin Milletvekili Av. Alpay Antmen, kurulması için başvurulan yeni baronun görselini sosyal medya hesabından paylaştı. “Ticaret-Hizmet” türünde isim başvurusu yapan özel baronun ismi ise “Ankara Hak ve Adalet Barosu (AHAB) olarak belirlendi.


Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Antmen, “Türkiye, çoklu Baro teklifi Genel Kurulda geçmeden bölünmeye başladı. Daha şimdiden Başkent Ankara Barosu’nu bölmek için baro isim başvurusu yapıldı. Türkiye’nin başkentinde bile yargı ve hukuk parçalanmaya başladı! Uyuma Türkiyem” dedi.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ