Tayyip Erdoğan helikopteri tercih edince yüzlerce koruma aracı TIR’larla taşındı

TANAP Projesi açılış töreni için Edirne’ye giden Erdoğan, tören sonrası helikopteri tercih edince, kendisine eşlik eden yüzlerce koruma aracı TIR’lara yüklenerek İstanbul’a getirildi.


Tarihinin en derin ekonomik krizini yaşayan Türkiye’de devlet kurumları tasarruf adı altında bir dizi önlemler almaya çalışıyor. Kriz sonrası siyasilerin makam araçları ve koruma konvoyları çokça tartışılır oldu. ‘İtibardan tasarruf olmaz’ diyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçen sene Tasarruf ve yatırım adlı bir genelge yayınlayarak kaynağı ne olursa olsun yeni araç alımı yapılmayacağını açıklamak zorunda kalmıştı.

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) Avrupa bağlantısı, Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Azeri mevkidaşı İlham Aliyev’in katılımıyla, Yunanistan sınırındaki İpsala ilçesinde düzenlenen törenle açıldı. Erdoğan’ın yüzlerce araçtan oluşan koruma konvoyu da İpsala’da hazır bulundu.


ONLARCA TIR İLE TAŞINDI

Törenin ardından Erdoğan ve beraberindeki heyet İstanbul’a helikopterle döndü. İpsala’da kalan koruma araçları da alınan tasarruf tedbirleri kapsamında TIR’larla İstanbul’a taşındı. Koruma polislerinin İstanbul’a nasıl döndüğü ise bilinmiyor. Sayıları yüzü geçen koruma araçlarının onlarca TIR’la taşınması yoldan geçen vatandaşların cep telefonu kameralarına yansıdı. İşte o görüntüler:

 
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ