Tank-Palet Fabrikası sorusuna kızan Erdoğan, Fox TV’yi fırçaladı

ABD’ye hareket etmeden basın toplantısı düzenleyen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fox TV muhabirinin Tank-Palet Fabrikası sorusuna sinirlendi: “Önce Fox’un yayın politikasını değiştirmesi lazım.”


Tayyip Erdoğan, İstanbul’dan New York’a hareketi öncesinde Atatürk Havalimanı’nda açıklama yaptı. 24 Eylül’de BM Genel Kuruluna hitap edeceğini belirten Erdoğan, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. FOX TV muhabirinin Tank-Palet Fabrikasının devredilmesi ile ilgili sorusuna kızan Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu da eleştirdi. Erdoğan şunları söyledi:

“ÖNCE BUNU ÖĞRENECEKSİNİZ!”


“Fox TV’yi yalan medya olmaktan çıkarın. Bir defa dürüst olun. Kılıçdaroğlu hayatını yalan üzerine düzenlemiş olan bir siyasidir. Türkiye’nin Cumhurbaşkanı buranın satın alma veya satma böyle bir şey olmadığını söylüyor. Hukukta bir kaide var önce bunu öğreneceksiniz. Müddei iddiasını ispatlamakla yükümlüdür. Kılıçdaroğlu önce Arifiye satılmış mıdır satılmamış mıdır bunu ortaya çıkarması lazım. Burası kiraya verilmiştir. Biz bir işi yaptığımızda ülkemiz bundan ne kazanır buna bakarak yaparız. Ne işçi ne de memur çıkarılmıştır. Fakat Bay Kemal hayatını bu tarz yalanlar üstüne kurduğu için bana ne getirir diye düşünüyor. Bu zat belediyelerden kimse çıkarılmayacak çıkarılırsa bunlar bana gelsin demedi mi? Bütün belediyelerde işçiler kapıya konuyor. Ne oldu? Bunlarla ilgili Fox bir haber yapıyor mu? Fox, işçi emekçi arkadaşlarımızın yanında duruyor mu? Önce yayın politikasını bir kez Fox’un değiştirmesi lazım. Partimin sözcüsü Kılıçdaroğlu’na gereken cevabı verdi. Ama hiç aynı yerde tökezleyip duruyor.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ