Sheraton’da düğün yapan Ankara Başsavcısı Saray’a "el öpmeye" çıktı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman ve eşi Ayça Dursun'u Saray'da ağırladı.

Türkiye genelinde 40 kaymakamın açığa alındığı soruşturmayı yürüten ve tutuklu HDP eski eş başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkındaki iddianameyi 1 yıldır hazırlamadığı için eleştirilen Ankara Başsavcısı Yüksel Kocaman lüks bir törenle inşaat mühendisi Ayça Dursun’la evlendi.
Geceliği 10 bin TL olan Bodrum Mandarin Oriental Otel’e helikopterle gittiği için eleştirilen Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman Ayça Dursun’un Ankara Sheraton Otel’de yapılan nikahına siyaset, bürokrasi, yargı, iş, spor ve sanat dünyasından birçok isim katıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs (CDVID-19) tedbirleri konulu genelgesine uygun olarak gerçekleştirildiği nikahta fiziki mesafe koşullarına uyulduğu iddia edildi.Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın kıydığı nikahta çiftin şahitliklerini Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un aralarında bulunduğu birçok isim yaptı. Nikahta yiyecek içecek ikramının ve müzik yayınının yapılmadığı belirtildi.

ZONGULDAK’TA DAVULLU KÖÇEKLİ GELİN ALMA

Ankara Sheraton’da inşaat mühendisi Ayça Dursun ile dünya evine giren Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, düğün öncesi memleketi Zonguldak’a gelerek gelin alma töreni gerçekleştirdi. Gelin alma töreninde gelin ve damat davul-zurna eşliğinde köçeklerle oynadı.


Düğün öncesi memleketi Zonguldak’ın Devrek ilçesine gelen Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, buradan konvoy eşliğinde Çaycuma ilçesine geldi. Gelin alma töreninde gelin aracının önüne şeker atıldı. Davul ve zurna eşliğinde çalınan oyun havalarına köçeklerle birlikte oynayan gelin ve damat, duaların yapılmasının ardından gelin evinden ayrıldı.

Gelinin yakınlarının duygu dolu anlar yaşadığı gelin alma merasimi sonrası konvoy Ankara’ya gitmek üzere yola çıktı.

HELİKOPTERLİ NİŞAN BALAYI İLE GÜNDEME GELMİŞTİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, nişanlısı Ayça Dursun’la bedelinin yaklaşık 10 bin lira olduğu otele helikopterle gelmesiyle eleştiri oklarının hedefi olmuştu.HSK tarafından 2017’de atandığı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı görevine halen devam eden Kocaman, geçen Temmuz’da memleketi Çaycuma’da nişanlandı. Çaycuma’da yaşayan inşaat mühendisi Ayça Dursun’la evlilik yolunda ilk adımı atan Kocaman, bir süre önce nişanlısıyla birlikte Bodrum’da tatil yaptı.

BİR GECELİK KONAKLAMA 9 BİN 300 LİRA

Kocaman’ın nişanlısı Dursun, tatille ilgili fotoğrafları, konakladıkları tesisi etiketleyerek twitter’da paylaşmıştı. Bu paylaşımın ardından 12 Eylül günü twitter’de AKP çocukları adlı bir hesaptan fotoğraf yayımlanarak eleştirel yorumlar yapıldı.

Bu paylaşıma yorum yapan başka bir hesaptan ise, Dursun’un fotoğrafında yer alan omuz çantasının fiyatının yaklaşık 16 bin lira olduğunu açıklamıştı.
BAŞSAVCI 1 YILDIR SELAHATTİN DEMİRTAŞ’IN İDDİANAMESİNİ YAZMADI

Helikopterle tatile giden ve Sheraton’da kalabalık bir davetli topluluğu önünde nikahı kıyılan Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, HDP’nin eski genel başkanı SelahattinDemirtaş’ın iddianamesini bir yıldır yazmadığı öğrenildi.


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Ankara Cumhuriyet Başsavcısı nişanlandı ve Bodrum’da nişanlısıyla tatile gitti. Allah tamamına erdirsin ancak havaalanından kalacakları otele helikopterle gidiyor. Bu nasıl bir şatafat? Bu nasıl ölçüsüzlük?” diyerek Periscope TV’de değerlendirmelerde bulunmuştu.“BU NE ŞATAFAT, BU NE ÖZENSİZLİK”

Tanrıkulu şu eleştirileri yapmıştı:

“Kimsenin özel yaşamıyla ilgili değiliz ama hakim-savcı sınıfında olanların bazı davranışlarına özen göstermesi lazım. Kamuoyu önünde olan bu insanların özellikle hâkimlik etiği bakımından davranışlarına özen göstermesi lazım. Hele hele Ankara Cumhuriyet Başsavcısı ise. Çünkü Ankara Başsavcısı parlamentoya da kayyım atanmış durumda. Milletvekillerine. Bu tabiri daha önce mecliste de kullanmıştım. Milletvekilleriyle ilgili olarak bütün soruşturmalar Ankara Cumhuriyet Başsavcısı tarafından yapılıyor.

Bodrum’da nişanlısıyla tatile gidiyorlar. Gidebilirler hiçbir itirazımız yok. Ama Milas Havalimanı’ndan otele helikopterle gidiyor. Bu ne şatafat, bu ne özensizlik? Bodrum’daki otelin geceliğinin 10 bin lira olduğu yazıyor. Birikimi vardır, belki de ailesinden ama ne bu özensizlik? Havaalanından otele yarım saatlik yolda helikopter kullanmak nasıl akıllarına geliyor?

Bu kadar ölçüsüz olmalarının nedenleri var tabii. Biliyorlar ki kendileriyle ilgili hiçbir işlem yapılamaz. Çünkü o kadar fazla hukuksuzluğa imza attılar ki, onun verdiği bir güç var ellerinde. Hükümetten gelen her şeye imza atmışlar, hukuksuzluğun aracı haline gelmişler.”“BU KADAR HUKUKSUZLUĞA İMZA ATAN BAŞSAVCI TABİ Kİ ÖLÇÜSÜZ OLUR”

Tanrıkulu, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı’nın HDP’nin cezaevinde tutulan eski eş genel başkanı Selahattin Demirtaş’ın iddianamesini bir yıl boyunca hazırlamadığına dikkat çekerek şunları hatırlatmıştı:

“20 Kasım 2018’de AİHM ihlal kararı verdi. Erdoğan aynı gün ‘karar bizi bağlamaz’ dedi. 20 Kasım’da sosyal medyadan görüyorsunuz Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Saray’ı ziyaret etmiş. Türkiye bu karara itiraz etti. AİHM kararından 14 gün sonra bölge adliye mahkemesi Demirtaş’ın dört yıl 8 aylık cezasını onayladı. Çünkü Demirtaş’ın yargılandığı mahkemenin AİHM kararına uyma ihtimali vardı. Eğer uysaydı Demirtaş tahliye olacaktı.

Bu kadar hukuksuzluğa imza atan başsavcılık tabii ki ölçüsüz olur” diye konuştu. 20 Eylül 2019 tarihinden bu zamana kadar Demirtaş’ın tutuklandığı o iddiadan dolayı iddianamesiz bir şekilde tutuluyor. Helikopterle tatile giden başsavcılık bir yıldır iddianamesini yazmamış. İktidar ile beraber bu kadar çok hukuksuzluğa imza atmasalar bu kadar ölçüsüz olamazlar.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ