Şentop, HaberTürk yazarını yalanladı: Vekillere aşı planı külliyen uydurma

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, HaberTürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya'nın Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği milletvekillerine aşı yapılacağı iddiasını yalanladı.


HaberTürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya köşesinde, “TBMM, Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılmasını sağlayacakmış” diye yazmıştı. Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Sarıkaya’nın iddiasını yalanladı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Şentop, Twitter’dan yaptığı paylaşımda bu haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

 
Şentop, ““TBMM’nin Sağlık Bakanlığı ile protokol yaptığı ve pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılacağı”na dair haberler, KÜLLİYEN uydurmadır; asılsızdır. Sağlık Bakanlığı ile yapılmış bir protokol yoktur; aşı yapılması konusunda milletvekilleri için bir planlama yoktur” dedi.

Sarıkaya, HaberTürk’teki yazısında, “Meclis bu hafta ele almayı planladığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’nu bu hafta içinde çıkarıp tekrar ‘aşı tatiline’ girecek. Aslında bu cümleyi duyunca benim de aklıma ilköğretim yıllarında karşılaştığımız tatil durumu geldi. Aktarıldığına göre TBMM Sağlık Bakanlığı ile yaptığı protokol gereği pazartesi gününden itibaren milletvekillerine aşı yapılmasını sağlayacakmış. Bir yığılma olmaması, milletvekillerinin diledikleri yerde aşılarını yaptırmalarına olanak tanınması için bir hafta daha tatile girmesi hedefleniyormuş” ifadesini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ