Şehit Doğan Mutlu’nun adını taşıyan okulu ahıra çevirdiler

Çorum Ortaköy’de 5 derslikli, 350 kişilik yatakhanesi, 15 lojmanı, ana sınıfı, laboratuvarları, yemekhanesi bulunan okul, 7 yıl kullanılıp kapatıldı. Bina şimdi ahır olarak kullanılıyor.


Çorum’un Ortaköy ilçesinde, milyonlarca lira harcanarak yapılan ilköğretim bölge okuluna 1997 yılında Şırnak’ta teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Doğan Mutlu’nun adı verildi. Yaklaşık bin öğrencinin eğitim alabileceği, 8 yıldır atıl durumda olan, 15 derslikli, 350 kişilik yatakhanesi, 15 lojmanı, ana sınıfı, laboratuvarları, yemekhanesi bulunan okul ahır olarak kullanılıyor.
FAKÜLTE OLARAK KULLANILABİLİR

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, harabeye dönen, camları kırılan ve yöre halkı tarafından ahıra çevrilen okulda inceleme yaptı. Sözcü’den İsmail Akduman’a konuşan Tahtasız, binanın depreme en dayanıklı eğitim komplekslerinden birisi olduğuna dikkat çekerek, “36 bin metrekare alana sahip, genişleme alanları da bulunan eğitim kompleksinin, bölgeye hizmet edecek ve kalkınmasına destek verecek bir projeyle değerlendirilmesi gereklidir. 2 yıllık meslek yüksek okulu, veterinerlik, ziraat fakültesi olabilir. Bu eğitim tesisleri sadece 7 yıl kullanıldı sonra kapatıldı” dedi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ