Saadet Partisi, Erbakan’ı anma programına Erdoğan’ı da davet etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk'ü ziyaret etmesi ile başlayan yakınlaşmada bir adım daha atıldı.


Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'ı anma programına davet edilen liderler arasında Erdoğan da var.

Saadet Partisi, Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’ın vefatının 10’uncu yılında Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı’na Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere siyasi parti liderlerini davet etti.


Partiden yapılan açıklamada, “Vefatının 10’uncu yılında 54’üncü Hükûmetin Başbakanı ve Saadet Partisi Merhum Genel Başkanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Anlama Programı’nın konseptini ‘Yaşanabilir Türkiye’ olarak belirledik. 27 Şubat Cumartesi Günü saat 19:30’da başlayacak olan program, pandemi şartlarının gözetilmesi sebebiyle kısıtlı sayıda konuğun katılımıyla gerçekleştireceğiz.” denildi.


7 OCAK 2021: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü (sağda) evinde ziyaret etti. Erdoğan’ın ziyarette Saadet’i Cumhur İttifakı’na davet ettiği belirtilmişti.

Açıklamada, “Bütün dünya ortak yayınıyla ‘Saadet Partisi TV’ Youtube kanalından da canlı olarak yayınlayacağı programa Cumhurbaşkanı başta olmak üzere tüm siyasi parti liderlerini davet etti.” ifadelerine yer verildi.

Söz konusu davetin Erdoğan’ın 7 Ocak’ta Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyareti etmesi ile başlayan ittifak müzakerelerinin seyrini belirleyebileceği belirtiliyor.

Ziyaretin akabinde Saadet Partisi’nin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İyi Parti ve Demokrat Parti’nin teşkil ettiği Millet İttifakı’ndan ayrılıp, Cumhur İttifakı’na dahil olacağı iddia edilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ