“Ruslara şikayet edilmek kanıma dokunuyor”

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla röportaj yaptıktan sonra Yavuz Oğhan ve Akif Beki ile birlikte Sputnik’ten kovulan İsmail Saymaz, SETA andıcına tepki gösterdi. “Ruslara şikayet edilmek kanıma dokunuyor” dedi.
TV5’te Yıldıray Oğur’un hazırlayıp sunduğu Medya Analiz programına konuk olan İsmail Saymaz, işten çıkarılmalarıyla SETA’nın medya andıcının bağlantılı olabileceğine vurgu yaptı. “SETA Raporu’nda yaptığımız programı görüyorum ve anlıyorum ki, RS FM’le ilgili bölümünden anlıyorum ki, Ruslara bir sitem var. Davutoğlu konuşmuyor değil, kendisini ifade edecek mecra bulamıyor” diye konuştu.


Gazeteciler Zafer Arapkirli, Akif Beki, Yavuz Oğhan ve İsmail Saymaz, Rus Sputnik’ten aynı gün kovuldu.

SETA tarafından hazırlanan medya andıcına ilişkin Saymaz’dan şu değerlendirme geldi: “Ben özgürlükçü bir siyasi görüşe sahibim ama biraz yerli ve milli, lokal biriyim. Onu kabul ediyorum. Benim kendi devletim ya da hükümetle paralel hareket eden bir kuruluşun Ruslara şikayet etmesi benim kanıma dokunuyor.”

HÜKÜMETLERE VERİLEN BİR MESAJ

Saymaz, SETA’nın hazırladığı medya andıcının hükümetlere bir mesaj olduğunu savunarak, şunları söyledi:

Kanaatim o ki, bu raporu hazırlayanlar şöyle hareket ediyor: Aslında bu hükümetlere verilmiş bir mesaj. Biz BBC Türkçe’den, Voice of Amerika’dan, Deutsche Welle’den CRI’den, Sputnik’ten rahatsız değiliz. Biz bu adamları oralarda çalıştırmandan rahatsızız. Bu kadınları oralarda çalıştırmandan rahatsızız. Biz bu adamları attırıyoruz, siz iş veriyorsunuz.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ