Rebecca Harms'tan Gökhan Açıkkollu mesajı: Türkiye'den ne korkunç bir mesaj!

Gökhan Açıkkollu'nun işkenceyle öldürülmesinin ardından suçsuzluğunun ortaya çıkmasından dolayı sert tepkiler gelmeye devam ediyor.
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında çıkarılan Olağanüstü Hal (OHAL) ile darbeyle herhangi bir ilişkisi olmamasına rağmen Hizmet Hareketi'ne üye olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Gökhan Açıkkollu'nun işkenceyle öldürülmesine tepkiler artarak devam ediyor.

Avrupa Parlamentosu üyesi Alman milletvekili Rebecca Harms, 1,5 yıl sonra suçsuzluğu ortaya çıkan ve iadeyi itibar ile hakkı geri verilen Öğretmen Gökhan Açıkkollu ile ilgili bir tweeti paylaştı. Tweet'te 'Türkiye'den ne korkunç bir mesaj!' ifadelerini kullanan Rebecca Harms, tepkisini ortaya koydu. 
 Sosyal medyada Rebecca Harms'ın dışında binlerce kişi de Türkiye'deki hukuka ilişkin tweetler paylaştı. Tweetler arasında en çok dikkat çekeni ise oğlu işkence sonucu öldürülen Açıkkollu'nun annesinin o dönem gözyaşları arasında oğlunu anlattığı video. 

"BAŞTAN BERİ GÖKHAN HOCANIN YANINDA DURANLAR ŞÜKRETTİNİZ Mİ?"
Mehmet Sacit Arvasi, twitter hesabından paylaştığı mesajda, "Baştan beri Gökhan hocanın yanında duranlar,şükrettiniz mi bugün?" ifadelerini kullandı. 
Gözyaşlarının cehennemi söndürdüğünü kaydeden Arvasi, "Bu ananın gözyaşları zalimler için sadece alevleri harlatacak. Ya onlarla beraber olsaydık! vallahi vecebe şükrü aleyna (şükür bize vacip oldu)" şeklinde mesaj kullandı. 
  Twitter'daki payşalımlardan bazıları şöyle;

 
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ