‘Portakal bahçesi otel yapımı için vatandaşın elinden alındı’

İYİ Parti Antalya Milletvekili Bahşi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'a verdiği soru önergesinde Antalya'da otel yapmak için imar değişikliği yapılan portakal bahçesini sordu.


İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Antalya’nın Kemer İlçesi Göynük Mahallesi’nde yer alan bir arazinin, otel yapılmak üzere İmar Planı değişikliği yapılarak vatandaşın elinden alındığını açıkladı.İYİ Partili Bahşi, Antalya’daki arazinin imar planının ansızın değiştirildiğini söyledi. “İptal kararı var, uymuyorlar” dedi.

Cumhuriyet gazetesinin haberine göre Bahşi, mahkemenin iptal kararına rağmen vatandaşın arazisine el konulduğunu belirterek, konuyu Meclis gündemine taşıdı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’a soru önergesi sunan Bahşi, şu ifadeleri kullandı:


* Göynük Mahallesi’nde 2 adet beş yıldızlı otelin arasında bulunan ve portakal ağaçlarının bulunduğu 2B alanı, Bakanlığınızca imar değişikli yapılarak otel tahsis alanına çevrilmiştir.

* Alanda uzun yıllardır yaşayan ve işyerleri bulunan aile yapılan değişikliklere itiraz ederek mahkemeye başvurmuş ve inceleme sonrası imar planları iptal etmiştir.

* Ancak karara rağmen aileye, alanının boşaltması için Kemer Kaymakamlığı’nca tahliye yazısı gönderilmiştir. Mahkeme, imar ve şehircilik ilkelerine aykırı olarak yapılan plan için iptal kararı vermesine rağmen ısrarınızın sebebi nedir?
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ