“Ordu Valisi cinayetten iki gün önce cezaevinden firar eden katil konusunda halkı uyarmadı”

Ordu’daki genç balerin cinayetinin ardından CHP ile Ordu Valisi arasında yeni bir gerginlik tırmanıyor. CHP’li Adıgüzel, valiyi halkı firari katil konusunda uyarmamakla suçladı.
Balerin Ceren Özdemir, 2 gün önce evinini önünde çocuk katili cezaevi firarisi Özgür A. tarafından öldürüldü. 14 yıl önce işlediği bir cinayetten dolayı geçen sene yakalanarak girdiği cezaevinden, cinayetten 2 gün önce kaçtı. Firari zanlı yüzünden CHP ve Ordu Valisi Seddar Yavuz arasında gerginlik başladı.


Ordu Valisi Seddar Yavuz


Yavuz’u, katilin 2 gün boyunca insanların arasında dolaşmasına izin vermekle suçlayan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, “Hapisten 1 Aralık tarihinde kaçan zanlının cinayeti işlediği 3 Aralık tarihine kadar 48 saat süresince toplumu bu firardan haberdar etmeyerek bir seri katilin aramızda serbestçe dolaşmasına sebebiyet veren valiliği de görevini doğru dürüst yapmaya davet ediyorum” diye konuştu.


CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel

‘FİRARİNİN HABERDAR OLMAMASI’ GEREKÇE DEĞİL

Toplumun bilgilendirilmemesine, katilin kendisine yönelik arama faaliyetlerinden haberdar olmaması gerekçe gösterilemez diyen Adıgüzel, “Çünkü hapisten kaçan bir zanlı zaten aranacaktır. Üstelik ikinci cinayeti sonrası bu sabahtan itibaren resmi tüm sosyal medyada vardır. Bu durum da bulunmasına engel olmamıştır. Belki bu durum daha erken yapılsaydı cinayet işlemek için sokağa çıkamaz ve eylemi bu kadar rahat gerçekleştiremezdi” dedi.NASIL KAÇTI NEDEN SAKLADIN

Adıgüzel çocuk katili firari zanlının cezaeviden nasıl kaçtığına dair sorduğu sorulara valilikten cevap alamadığını belirterek şunları kaydetti, “Lüzumsuz işler valisi. Geldiği günden beri Ordu’nun sosyoekonomik hayatına iğne ucu kadar katkısı olmadığı gibi, iş adamlarını makamı ile tehdit edip, toplumu germeye, Ordu’nun huzurunu bozmaya devam ediyor. Dünden beri soruyorum Ordu Valisi, çocuk cinayeti hükümlüsü bu cani hapisten nasıl kaçtı? Bu kelebeğin canına nasıl kıydı? 48 saattir çoluk çocuğumuzun yakınında, aramızda dolaştığını neden sakladınız?”

İMAMOĞLU İLE VIP GERGİNLİĞİ

Ordu Valisi Seddar Yavuz ile CHP’li ilk kez karşı karşıya gelmiyor. Yavuz, 23 Haziran Seçimi öncesi Karadeniz turuna çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Havaalanındaki VIP geçişini kullanmasına izin vermemesiyle adını duyurdu. Seddar Yavuz’un, İBB Başkanı İmamoğlu’na havalimanında yaşanan olaylar sonrası davası açacağı duyurulmuştu.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ