“Oğlumun adını Tayyip Erdoğan koydum, yıllarca sana oy topladım, sonunda mahvettin beni!”

15 Temmuz sonrası müebbet hapis cezası alan tutuklu erlerden Cihan Aydın’ın annesi, “Erden darbeci olmaz” diyerek yaklaşık 4 yıldır tutuklu oğlunun serbest bırakılmasını istedi.
Müebbet hapis cezası alan, tutuklu harbiyeli öğrenci ve er anneleri Ankara’da eylem yapmak istedi. Toplanan kalabalıktaki tutuklu 6 aylık er Cihan Aydın’ın annesinin, eylem için toplanan basın mensuplarına yaptığı konuşma sosyal medyaya düştü.


ERDEN DARBECİ OLMAZ

15 Temmuz gecesi darbeye katıldığı gerekçesiyle, müebbet hapis cezası alan, er Cihan Aydın’ın annesi yaklaşık 4 yıldır hapiste olan oğlunun ‘Erden darbeci olmaz’ diyerek serbest bırakılmasını istedi. Yaşlı kadın, oğlu tutuklanmadan önce Erdoğan hayranı, sıkı bir AKP’li olduğunu vurgulayarak, ”18 yaşındaki diğer oğlumun adı bile Tayyip Erdoğan” diye konuştu.
DEVLET CİĞERLERİMİ YAKTI

Oğlunun komutanları tarafından ‘tatbikat var’ diyerek kandırıldığını söyleyen Aydın’ın annesi, ”Erden darbeci mi olur? Bu devlet ciğerlerimizi yaktı Hala da yakıyor. Bu sesimizi Tayyip Erdoğan duysun artık” dedi.

SANA OY VERMİYORLAR DİYE BİR SENE ANNE BABAMA KÜSTÜM

AKP’li bir aileden geldiklerini anlatan dertli kadın, ”Buraya Tokat’tan geldim. Belki polisler bir şey demezler diye. Dört senedir benim çocuğum içeride. Her ay Silivri’ye gidiyorum. Doğru düzgün harçlığım bile yok. Ne yaptım ben size. 25 yıl oy topladım ben sana. Sonunda mahvettin sen beni. Anama babama küs kaldım, Tayyip’e oy vermiyorlar diye. Oğlumun adını Tayyip Erdoğan koymaz olaydım. Konuşturun bizi duysun Tayyip Erdoğan ne olur yani” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ